Robotiada 2015


Š.m. gegužės 22 d. grupė I b, II a, II b, II c, II d kl. moksleivių, kurie domisi robotų konstravimu ir IT naujovėmis, turėjo galimybę aplankyti Vilniuje, LITEXPO rūmuose, vykusią parodą ROBOTIADA 2015.

VU_bibliotekoje

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: Vilniaus universitete

Jaunesniųjų moksleivių komandos varžėsi įvairiose robotų rungtyse, KTU studentai demonstravo, kaip programavimo idėjas realizuoja jų sukurti ir pritaikyti robotizuoti elementai.

Kadangi į parodą atvykome anksti, turėjome galimybę pamatyti, kaip demonstravimui skirti robotai paruošiami būsimajai demonstracijai: tikrinamas konstrukcijos patvarumas, ar veikia programos, kurių pagalba robotai atliks numatytus darbus. Moksleiviai ne tik apžiūrėjo parodos eksponatus, bet turėjo galimybę ir vėl įsitikinti, kad visi mokomieji dalykai svarbūs, jei nori sukurti veikiančią konstrukciją: žinodamas fizikos dėsnius ir pritaikydamas matematinius skaičiavimus, sukursi robotą, kuris galės ne tik judėti, bet ir pernešti svorius, išlaikyti smūgiuojamą nustatytą trajektoriją ir atlikti kitokius numatytus veiksmus.

Moksleiviai turėjo galimybę apžiūrėti Lietuvos rekordininką – iš makaronų sukurtą tiltą, kuris atlaiko 250 kg svorį. O telefonu valdomas „važiuojantis“ nešiojamasis kompiuteris įtikino: sveikas užsispyrimas ir darbas leidžia įgyvendinti bet kokias, kad ir juokingai skambančias, idėjas.

Antra ekskursijos dali buvo skirta Vilniaus universitetui ir senamiesčiui. Grožėjomės universiteto kiemeliais ir salėmis, senosiomis knygomis bibliotekoje, šv. Jonų bažnyčios salėmis, klausėmės didžiausiais Lietuvos vargonais atliekamų kūrinių (apsilankymo metu vyko koncerto repeticija). Literatų gatvės eksponatai žadino norą pasidomėti, kuo konkretų rašytoją pagerbianti kortelė susijusi su juo pačiu ir kodėl ji būtent tokia. O atsakymus į tokius klausimus galėsime rasti tik skaitydami lietuvių literatūros kūrinius.

Ši kelionė suteikė galimybę pamąstyti apie tai, kaip tampriai mokomieji dalykai yra susiję gyvenime, ir koks stiprus yra pažinimo džiaugsmas. Moksleivių vardu tariu ačiū Žalgirių gimnazijai, suteikusiai galimybę nemokamai pakeliauti.

2017 June 25

Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“