Archive for Май, 2020

„LET’S CREATE A STORY“

Penkeri metai – tai jau tradicija, kuomet Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojų Vaidos Jucienės ir Gintarės Kolesnikovos iniciatyva buvo vykdomas respublikinis internetinis projektas „Let‘s create a story“, kuris prasidėjęs praėjusių metų lapkritį, baigėsi gegužės mėnesį. Projekto iniciatorės džiaugiasi, jog šiemet savo koordinuojamą projektą gali oficialiai vadinti respublikiniu – jis buvo įtrauktas į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintą 2020 m. Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafiką. Projekto tikslasugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis, bendrauti ir bendradarbiauti. Projekto dalyviai – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 8 – 12 klasių moksleivių komandos, kurių šiais metais buvo net 40. Džiugu, kad kai kurios Lietuvos mokyklos projekte dalyvauja jau nebe pirmą kartą.
Projekto metu dalyviai, kurie buvo suskirstyti į dešimt komandų sukūrė bei iliustravo dešimt istorijų, kurios buvo sudėtos į elektroninę knygą. Įdomu tai, kad kiekviena komanda kūrė skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją.
Projektas jau baigėsi, o mokytojos džiaugiasi rezultatu – jau penkta puikia, gražiais piešiniais iliustruota mokinių kūrybos knyga. Atlikus projekto refleksiją, projekto iniciatorėms negailėta gražių žodžių ir linkėta, kad projektas tęstųsi – juk tai puiki galimybė išreikšti mokiniams savo kūrybiškumą, gilinti anglų kalbos žinias, o mokytojams – bendradarbiauti bei pasisemti naujų idėjų.
Technologijų amžiuje, kuomet dažnai pamirštamas knygos skaitymas ir jo teikiamas malonumas, projekto iniciatorės mokytojos Vaida ir Gintarė ragina neužmiršti skaitymo ir jo teikiamo malonumo. Ir kaip J.T. Vaižgantas yra pasakęs:Jei nori surasti gyvenimo kelią, ieškok jo knygų puslapiuose.
Kviečiame pavartyti mokinių kūrybos knygą ir jos puslapiuose kažką atrasti atrasti.
Let’s create a story!

Online project «Let’s create a story!»

Nepasiduok manipuliacijom!

Diena be tabakoKiekvienais metais gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. 2020 metų tema skirta atkreipti jaunimo dėmesį, apsaugoti juos nuo tabako pramonės manipuliacijų. Tabako pramonė, siekdama paskatinti jaunus asmenis vartoti tabako gaminius, naudoja įvairias strategijasnaujų gaminių ar skonių įvedimas į rinką, patrauklus prekių dizainas, reklama influencerių pagalba ir kt. Jų tikslasmilijonus žmonių, kurie kiekvienais metais miršta nuo tabako sukeliamų ligų, pakeisti naujais vartotojais. Nepasiduok manipuliacijoms!Pasaulinė diena be tabako

Jaunuosius vertėjus lydėjo sėkmė

2020 m. respublikinio vertimų projekto „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojais tapo: Ema Atkočaitytė – IR1, Austėja Saldukaitė ir Kamilė Sprainytė – IR3, Kornelija Mikalauskaitė ir Daina Liekytė – IIR1, Meda Šetkutė ir Augustė Bernikaitė – IIR2, Justė Stirbytė – IIR3, Deividas Litvinenko ir Erikas Rudys – IIH2 bei Livija Andrulaitytė – IIIH1. Mokiniai projektui pristatė pasirinktų tekstų vertimus iš rusų kalbos. Sveikiname nugalėtojus ir jų rusų k. mokytojas D.Rakauskienę ir R.Krasauskienę.