Augustės Mačiulytės ir Giedrės Linartaitės autorinių darbų paroda


Sausio 30 dieną nuolatine parodų erdve tapusiame hole prie aktų salės vėl būriavosi gimnazistai. Jie rinkosi į savo klasės draugių autorinių darbų parodos atidarymą. Dvi moksleivės, pasižyminčios išskirtiniu, savitu braižu – Augustė Mačiulytė (IIIs2 kl.) ir Giedrė Linartaitė (IIb kl.) – pristatė savo darbus, pasakojo apie kūrybinius bandymus, mėgstamus užsiėmimus, puoselėjamas svajones.

47

 

 

 

 

 

Jaunąsias menininkes sveikino ir ypatingų pasiekimų ateityje linkėjo gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė. Merginas džiugiai ir linksmai pasveikino draugai, o klasės auklėtojos – Dalė Rakauskienė ir Rasa Šliažienė – žavėjosi ne tik merginų kūryba, bet ir jų komunikabilumu, atvirumu bei draugiškumu. Augustei linkėjimus išsakė  mokytoja Efrema Bitinienė, kuri merginą kuruoja ir moko lietuvių kalbos. Giedrės pasiekimais didžiavosi parodos organizatorė, dailės mokytoja Jūratė Černeckytė.

,,Išlieti jausmai ir mintys ant popieriaus lapo – tai viskas, ką turiu ir kuo gyvenu. Stebiu pasaulį – didžiulę įvykių, jausmų dėlionę. Esu ta, kuri siekia skristi aukščiau. Be sparnų, o viltimi, kad gyvenime neteks panaudoti trintuko,“  – savo prisistatyme rašė Augustė. Kažkada prasidėjusi eiliavimu, dabar jos kūryba apima miniatiūros, apsakymo, novelės žanrus. Parodos atidarymo metu ji perskaitė naują savo kūrybos eilėraštį.

,,Labiausiai mėgstu piešti, o pradėjau radusi seną mamos piešinį, – apie save pasakojo Giedrė. – Jau keleri metai, kai atradau savo stilių dailėje – piešiu portretus, bet vis dar išbandau ir naujas piešimo technikas. Mėgstu muziką, pati dainuoju ir mokausi groti gitara. Domiuosi rūbų dizainu, labai mėgstu mokytis kalbų, o anglų – tiesiog dievinu! Esu atkakli ir siekiu maksimumo, todėl ateityje ketinu studijuoti anglų – prancūzų kalbas bei žurnalistiką.“

Žvelgiant į Giedrės ,,skrendantį“ smaragdiškai žalią medį ir tobulus portretus, bandant įminti Augustės tekstų mįsles,  kyla širdį džiuginančios įvairiaspalvės emocijos. Kurkite, mielosios, gėrį, nešantį džiugesį, keliantį optimizmą, teikiantį viltį ir prasmę. Kurkite, tobulėkite ir dalinkitės…

Diana Kazlauskienė, bibliotekininkė

Augustės kūryba

Nuotraukos