Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Šventė gh Čia vyko integruota istorijos – lietuvių kalbos pamoka ,,Be kaltės kalti“, kurios metu buvo kalbama apie vieną skaudžiausių ir sudėtingiausių Lietuvai laikotarpį – XXa.vidurį: tremtį, sovietinį terorą, partizanines kovas. Su ekspozicija supažindino muziejaus darbuotoja A.Juščienė. Pirmiausia mokiniai klausėsi pasakojimo apie tremtinius, apžiūrėjo eksponatus: dokumentus, laiškus, siuvinėtus paveikslus, ranka pieštus atvirukus, asmeninius daiktus, pavyzdžiui : rožančių , nulipdytą iš duonos ir pelenų, maldaknyges. Visus šiuos eksponatus muziejui padovanojo Tauragės krašto žmonės. Paskui susibūrę tardymo kameroje gimnazistai galėjo pajusti NKVD tardymo siaubą, šiurpų psichologinį spaudimą. Ypač smalsu buvo pamatyti karcerį, kalėjimo kameras. Per tą laikotarpį, kol šiose patalpose veikė NKVD būstinė, joje kalėjo apie 300 žmonių, apie 80 iš jų buvo nužudyta ( tokie išlikę duomenys, bet skaičiai gali būti ir didesni). Čia kaliniai būdavo laikomi dar prieš teismo procesus, kurie vykdavo Vilniuje arba Klaipėdoje. Dar vienoje patalpoje įrengtas partizanų bunkeris. Muziejaus darbuotoja teigė, jog toks muziejus yra unikalus, jis yra vienintelis ne tik Tauragės , bet ir visos Lietuvos Vakarų regione.

Po renginio mokiniai dalijosi įspūdžiais ir teigė, jog tai buvo akistata su istorija, liudijančia tragišką tautos gyvenimo laikotarpį.

Vida Laurinaitytė, lietuvių kalbos mokytoja A.Stanevičienės nuotraukos