Tarptautinio Comenius projekto partneriai susitiko Žalgirių gimnazijoje (papildyta nuotraukomis)


Nuo 2013m. rugpjūčio 1 d. Žalgirių gimnazija dalyvauja tarptautiniame Comenius projekte „Jaunųjų europiečių pavyzdžiai: geri pavyzdžiai, geresnė ateitis“. Šio projekto iniciatorė ir  koordinatorė – vokiečių kalbos mokytoja Rimutė Bandzinienė. Projektas vykdomas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, o Švietimo mainų paramos fondas jo įgyvendinimui skyrė 21000 eurų. Comenius programos tikslas –  pagerinti mokyklinio ugdymo kokybę ir sustiprinti europinę dimensiją, remiant tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir mobilumą.

lk1

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: Comenius projekto dalyviai

Siekdami įgyti tarptautinės mokymosi patirties, patobulinti užsienio kalbų ir tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų, buvo nuvykę pas vykdomo Comenius projekto partnerius į Graikiją, Slovakiją, Turkiją, Vokietiją ir Lenkiją.

Atsakomaisiais vizitais, baigiamajame daugiašalio projekto etape, į Tauragę atvyko mokinių ir mokytojų delegacijos iš Lenkijos Czechowice–Dziedzice gimnazijos Nr.3, Slovakijos Košice sporto gimnazijos, Graikijos Lehenos technikos mokyklos, Vokietijos Hamburgo ekonomikos ir mokesčių mokyklos, Turkijos Antalijos vidurinės mokyklos. Šešių šalių partneriai, susitikę Žalgirių gimnazijoje, kovo 23–28 dienomis vykdė įvairias veiklas.

Kovo 22 dieną graikai, atvažiavę pirmieji, aplankė Kryžių kalną, Pranciškonų vienuolyną, grožėjosi Šiaulių miestu. Visos komandos, sėkmingai atvykusios į Tauragę, vakarop susirinko šventinei vakarienei, dalinosi kelionių įspūdžiais, klausėsi lietuviškos kapelos dainų.

Kovo 23 dieną Žalgirių gimnazijoje svečiai buvo iškilmingai sutikti. Juos pasveikino Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, koncertavo moksleiviai. Vėliau projekto dalyviai stebėjo integruotas chemijos, fizikos, informacinių technologijų, biologijos ir dailės pamokas, kūrybinėse dirbtuvėse pristatė atliktus namų darbus “Gibt es unter uns Autoritäten? – Europäische Persönlichkeiten“. Klausėsi operos solisto Liudo Mikalausko dainavimo, su juo bendravo. Po pietų, suskirstyti į  penkias komandas, atliko užduotį „Pažinkime Tauragę su žemėlapiu rankoje“. Ruošė pristatymus apie tai, kaip sekėsi surasti  svarbesnius miesto objektus. Sporto salėje kopė aukštyn laipiojimo sienele, skriejo salės skraidykle, naktiniame danguje stebėjo žvaigždynus ir planetas per teleskopą. Po veiklios dienos linksminosi diskotekoje.

Kovo 24 dieną, iš pat ryto, kūrybinėse dirbtuvėse buvo atliekamos įvairios užduotys: “Ich vor dem Projekt und jetzt“, “ Comenius Erfahrungen und gute Wahlen in meinem Leben“, “ Verbreitung des Projekts in Partnerländern – wie haben wir in unserer Stadt und Region über Comenius informiert?“.  Comenius internetinės svetainės forume rašė mintis, idėjas ir įspūdžius. Mokėsi lietuviškų dainų ir šokių, vyko į J.Gečienės konditerijos įmonę, UAB „Tauraplastas“, UAB „Ansell Protective Solution Lithuania“. Vakarop pramogavo Taurų nuotykių parke.

Kovo 25 dieną visi projekto dalyviai išvyko į Vilnių, ten planuodami aplankyti Vilniaus universitetą, Lietuvos Respublikos Seimą, Gedimino pilį, Valdovų rūmus, „Aušros“ vartus, pavaikštinėti po Vilniaus senamiestį, pasigrožėti didinga Trakų pilimi ir pavakarieniauti Senojoje Kibininėje.

Kovo 26 dieną užsienio šalių delegacijos vyko į Tauragės rajono savivaldybę. Svečiams rajono meras Pranas Petrošius papasakojo apie Savivaldybės administracijos ir Tarybos veiklą, švietimo sistemą, rajono infrastruktūrą. Po susitikimo visi apsilankė Tauragės pilies  muziejuje, o Tauragės radijui davė interviu. Sugrįžę į gimnaziją domėjosi verslumo būrelio mugėje siūlomomis gėrybėmis, margino ir dažė kiaušinius, pynė draugystės apyrankes. Vakarop išvyko į Vaikų dienos centrą, esantį Tauragės parapijos namuose.

Kovo 27 dieną kūrybinėse dirbtuvėse buvo analizuojamos šiandieninės jaunųjų europiečių vertybės. Vyko kino festivalis, koncertavo moksleiviai, iškilmingai buvo apdovanoti projekto partneriai. Vėliau visi išvyko į Panemunės pasienį, Bardinų užkardą, kopė į Rambyno kalną, domėjosi M.Jankaus muziejaus eksponatais. Vakare linksminosi gimnazijoje surengtoje diskotekoje.

Kovo 28 dieną šalių komandos nuvyko į Nidą, ten grožėjosi įspūdingiausiu Kuršių Nerijos kraštovaizdžio elementu –  mirusiomis kopomis. Aplankė „Parnidžio kopą“, o prie dainininko V.Kernagio paminklo dainavo dainas. Stebėjo Saulės laikrodį, užsuko į T.Mano muziejų. Vaikštinėjo po Klaipėdos senamiestį, parymojo prie Taravos Anikės skulptūros.

Energingai ir entuziastingai vykdant įvairias veiklas, maloniai bendraujant ir bendradarbiaujant,  nepaprastai greitai prabėgo projektinei veiklai skirtas laikas. Partneriai iš Vokietijos, Graikijos, Turkijos, Slovakijos ir Lenkijos buvo sužavėti vizitu į Lietuvą, nuoširdžiai dėkojo už galimybę iš arčiau pažvelgti į kasdienį lietuvių gyvenimą, mūsų įpročius, buitį, aplinką ir gyvenimo būdą, dėkojo už svetingumą ir nuoširdumą, už prasmingą bendrą veiklą, įdomias keliones ir susitikimus, gyrė modernias Žalgirių gimnazijos erdves, perdavė pačius gražiausius linkėjimus gimnazijos direktorei Viktorijai Paulauskienei, pavaduotojoms: Jūratei Veisienei, Editai Skarbalienei, Editai Butkienei, projekto vadovei Rimutei Bandzinienei ir visai bendruomenei „už galimybę tobulėti, kultūringumą, geranoriškumą, atvirumą, betarpišką bendravimą ir suteiktas nepakartojamas emocijas“.

Tarptautinis Comenius projektas tęsiasi: šalys – partnerės gegužės mėnesį susitiks Vokietijoje ir vykdys numatytas veiklas.

 

Comenius projekto nuotraukos 1

Comenius projekto nuotraukos 2

Comenius projekto nuotraukos 3

Comenius projekto nuotraukos 4

Silvijos Valaitytės IVs2 nuotraukos COMENIUS 2015 (PAPILDYTA)

Comenius (nuotraukos Rimutės Bandzinienės)

Apie Comenius – Tauragės rajono savivaldybės tinklalapyje

Comenius dalyviai Tauragės radijuje

1. Apie vizitą Vaikų dienos centre (straipsnis mokytojos K.Tymalkienės)

2. Comenius – Vaikų dienos centre (nuotraukos mokytojos K. Tymalkienės)