„Darom“ akcijos metu įrodėme, kad „daug rankų didelę naštą pakelia“


Žalgirių gimnazijos bendruomenė entuziastingai dalyvavo tradicinėje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“. Greta gimnazijos esančio Zumpės tvenkinio pakrantėse linksmai šurmuliavo moksleiviai ir mokytojai. Susitelkę bendram tikslui, jie rinko ir rūšiavo šiukšles: stiklą, plastiką, įvairias buitines atliekas, šakas. Labai daug buvo teršalų, o paimti jas, vandenyje plūduriuojančias ar paskendusias, iš tiesų buvo gana sudėtinga. Iš vandens teko traukti tarą iš stiklo ir plastiko, šukes, net  padangas ir kelmus. Kadangi „daug rankų didelę naštą pakelia“, po kelių valandų nuoširdaus darbo visos šiukšlės buvo surinktos ir suneštos į numatytas vietas išvežimui.

uh

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: nemenkas  „laimikis“ ištrauktas iš vandens

Gimnazijos gamtosaugininkams patarus, šiemet nebuvo grėbiami lapai, siekiant nesuardyti natūralių procesų, vykstančių gamtoje, nepakenkti mažiems vabaliukams. Mūsų gamtosaugininkai, kuruojami biologijos mokytojos Selvinos Pečiulienės, pasikvietę kolegas iš „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų, išvalė didelę teritoriją: pakelę link Oko miško ir dalį pamiškės. Čia noriai lankosi miesto gyventojai, todėl ir šiukšlių buvo gausybė.

Moksleiviai, tvarkydami pakrantę, rado padangoje įsitaisiusią didokų pelyčių porelę: kas nustebo, kas smalsavo, kas akimirkai išsigando. Atskubėjęs kūno kultūros mokytojas Saulius Girulis visus nuramino pasakęs, kad tai ne šiaip pelės, bet Degu pelytės. Mįslingai gamtoje atsidūrusius gyvūnėlius mokytojas perdavė savo dukrai, kuri pasisiūlė rūpestingai jas globoti.

Po bendruomenės prasmingo darbo, tvarkinga tvenkinio aplinka pasidžiaugti suskubo vietos gyventojai: žvejai užmetė meškeres, mamos su vaikais trupinėliais maitino antis, močiutės prisėdo ant kelmų paplepėti ir pasišildyti saulutėje. Tvarka ir švara kuria harmoniją, nuteikia džiugiai. Šiuo atveju nauda ne tik gamtai, bet ir mums patiems.

Tausokime ir branginkime gamtą, supraskime, kad tai, ką išmetame į aplinką, mums grįžta per orą, maistą, vandenį. Procesai vyksta, nors vizualiai to ir nematome. Pajusime jau taršos pasekmes.

Nuotraukos