Direktorės padėkos dieną apibendrino kelionė prie Baltijos jūros


Kitą dieną po Žalgirių gimnazijos Direktorės padėkos dienos olimpiadų, konkursų, varžybų nugalėtojai buvo pakviesti į kelionę. Šiais metais buvo nuspręsta aplankyti pajūrį.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: gimnazistai lyderiai pajūryje

Kelionę apibūdinti galėčiau trim žodžiais – maloni, įdomi ir naudinga.

Edukacinė pažintinė kelionė prasidėjo nuo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, kurioje buvome išsamiai supažindinti su šios mokymo įstaigos turiniga istorija, joje vyraujančia tvarka. Apsilankėme muziejuje, kur eksponuojami autentiški jūreivystės įrankiai, apranga, kiti daiktai. Įdomu tai, kad muziejuje viską galima liesti.  Didžiausias dėmesys buvo skirtas šios aukštosios mokyklos studijų programoms, studentų ruošimo specifikai, bazei. Daug ką galėjome išbandyti patys, pavyzdžiui, pastovėti ant laivo kapitono tiltelio ir pamėginti išplukdyti laivą iš uosto į atvirą jūrą, pajusti jūros bangavimą ir joje tykančius pavojus… Praėjome trumpus mokymus, kaip reika elgtis laive gaisro metu, ką daryti, jei laivas ima skęsti. Taigi, buvo įdomu ir naudinga.

Antroji kelionės dalis buvo skirta maloniam poilsiui. Keltu persikėlę į Smiltynę, apsilankėme delfinariume, kur stebėjome įspūdingą delfinų pasirodymą. Įsitikinome, kad vieni gražiausių ir draugiškiausių pasaulio gyvūnų dar yra ir labai judrūs, protingi, dėmesį mėgstantys gyvūnai. Pasirodymą reikia pamatyti, jo aprašyti neįmanoma!

Kelionės pabaigoje aplankėme dar vieną įspūdingo grožio vietą mūsų pajūryje – Olando kepurę. Gera buvo pakvėpuoti grynu pušynų oru, pasidžiaugti tyla, stebėti Baltijos jūrą nuo aukšto skardžio ar nusileidus laipteliais pasivaikščioti pajūriu…

Grįžome pailsėję, kupini jėgų ir noro gerai mokytis, siekti aukštų rezultatų, kad ir kitais metais patektume tarp tų laimingųjų, kuriems bus organizuojama panaši kelionė. Dėkojame gimnazijos Direktorei už šią gražią tradiciją.

                     Barbora Puzonaitė, IIIb klasės mokinė

Nuotraukos mokytojos Dalios Čiunkienės