Экспонаты коллекции Mini электронные таблицы музей


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“ Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“ skaičiuoklių muziejus“. Tokį įdomų kampelį įkūrė entuziastinga matematikos mokytoja su moksleiviais. Šios idėjos iniciatoriai norėjo jaunimui parodyti, kaip skaičiuodavo mūsų tėvai, seneliai ar proseneliai.

es2

 

 

 

 

 

Tikriausiai ne vienas iš vaikų pradeda skaičiuoti pirštais: juos lenkia, vėliau pasitelkia pagaliukus, kaip seneliai sakydavo, „šipuliukus“. O kur dar rankomis stumdomi „skaičiukai“. Po to atsirado ir šiek tiek modernesnė tarybinių laikų skaičiuoklė „Felix“, dar logaritminė liniuotė, elektrinės skaičiavimo mašinėlės ir t.t.

Bėgant metams pasaulis tobulėja, ir kas gali žinoti, gal praslinkus dar vienam amžiui bus sukurti išmanesni skaičiuokliai, o dabartiniai prietaisai liks tik atmintyje. Todėl būtina domėtis matematikos istorija, kaupti eksponatus, kad ir jaunoji karta suprastų, kokį sudėtingą kelią nuėjo mokslų karalienė – matematika.

Eimantas Pocius, IVs2 klasės mokinys

Фото