Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“

8lk

Ryte spalvingai papuošta gimnazijos foje ir informatyvi reklama, transliuojama per gimnazijos televiziją, nuteikė mokinius rimtam darbui. Jaukią gimnazijos atmosferą kūrė anglų k. mokytojos Janina Pukelienė ir Gintarė Kolesnikova bei bibliotekininkė Diana Kazlauskienė. Gimnazistai rinkosi į iš anksto numatytas darbo grupes, o visų dalykų mokytojai integravo savo veiklą su Europos kalbomis ir aktyviai į ją įtraukė mokinius. Darbas buvo labai kūrybiškas ir įvairus.

IV klasių mokiniai, Consulted Lithuanian language teachers D.Čiunkienės, V.Laurinaitytės, E.Bitinienės V.Kozinecienės and got acquainted with the subtleties of literary translation.

Išradingieji math teachers III students invited to quiz ,, mathematical terms in European languages.

Ia kalsės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos K.Tiepelienės, atliko tyrimą „Kokios Europos kalbos labiausiai paplitusios Tauragėje?“. Tiriamasis darbas apie populiariausias Europos kalbas buvo atliktas ir IIIs1 klasės mokinių. Šio darbo iniciatorė – istorijos mokytoja D. Juškienė. IV s2 klasės mokiniai su istorijos mokytoja A.Stanevičiene pasinėrė į Europos kalbų kilmės istoriją. Mokiniai surinko informaciją apie seniausiai gyvenusias gentis bei jau mirusias kalbas.

Katalikų tikybos mokytoja K.Tymalkienė pravedė viktoriną IId klasės mokiniams „Ką aš žinau apie Europos kalbas?”. Pristatydami viktorinos rezultatus antrokai padarė išvadą, kad „svarbiausia, jog kiekvienas šypsosi ta pačia kalba“.

Informaciją apie indoeuropiečių kalbas analizavo ir įspūdingą Indoeuropiečių kalbų medį sudarinėjo II e klasės mokiniai, jų veiklą koordinavo geografijos mokytoja G.Straukienė.

IVs1 klasės mokiniai, padedami biologijos mokytojos S.Polienės, domėjosi sveikos mitybos svarba ir pristatė plakatus su sveikos mitybos piramidėmis įvairiomis Europos kalbomis.

Kūno kultūros mokytojai J.Sparnauskienė, I.Steponaitienė, R.Brazaitis ir S.Girulis Ie, IIf, IIg klasių mokinius vedė į aukščiausias sporto viršukalnes: kopė laipiojimo sienele tarsi į aukščiausių Europos kalnų viršūnes ir surengė populiariausio Europos žaidimo – futbolo – komandines varžybas.

Daugelio gimnazistų susidomėjimo sulaukė įdomioji šrifto meno paroda ,,Žodis kitaip“Developed by the Id and IVs3 students, under the direction of art teacher and N.Stašaitienės J.Černeckytės.

Eurovision history "studied and interesting facts about this event learned Ic grade students.

Information technology and teacher R.Remeikienė L.Bardzilauskienė IIb, IIc and IVb grade students presented the other European languages.

Russian language teacher and D.Rakauskienė L.Šimkūnienė led a discussion with the class III s2 disciples, "Why should I learn a foreign language?".

Baigiamojo renginio metu, kurį organizavo anglų k. mokytojas O. Valančius, perpildyta gimnazijos aktų salė ūžė nuo mokinių įspūdžių, juoko ir plojimų. Gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė akcentavo kitų kalbų mokymosi svarbą ir būtinumą. „Europe direct“ centro vadovė Isvalda Aleknienė padėkojo už nuoširdų mokytojų darbą, skatinant jaunimą mokytis kalbų ir apdovanojo orientacinio žaidimo – lenktynių „Tauragė Rally“, kurį organizavo anglų kalbos mokytojos V.Markauskienė ir J.Senkuvienė bei istorijos mokytoja R.Miliškevičienė, nugalėtojus. Lenktynių dalyviai pasidalino įspūdžiais apie savo veiklą mieste, demonstravo nuotraukas ir išreiškė viltį, kad tokių netradicinių pamokų norėtų kiekvieną penktadienį. Visos mokinių grupės pristatė nuveiktas veiklas: skaitė Maironio eilėraščius angliškai, pristatė atliktų tyrimų analizes, demonstravo paruoštas pateiktis ir video filmus. Labai sudomino laidos „Klausimėlis“ rubrika apie lietuvių poetą Maironį. Nuotaikingas lėlių spektaklis „Trys paršeliai“, kurį vaidino I–IV klasių mokinių komanda, o režisavo anglų kalbos mokytojos V.Liaudanskienė ir V.Jucienė, auditoriją prajuokino ir suteikė nepakartojamų emocijų.

Po renginio dalyviai skirstėsi aptarinėdami savo pristatymus ir dalinosi įgyta nauja patirtimi. Užsienio kalbų mokytojai nuoširdžiai dėkoja visiems mokytojams ir gimnazistams už atsakingą, nuoširdų ir kūrybišką darbą, minint Europos kalbų dieną.

Anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė ir rusų k. mokytoja metodininkė Rita Krasauskienė

Photos