Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Balandžio 27 dieną Žalgirių gimnazijos matematikos mokytojų metodinė grupė organizavo tradicinį matematikos konkursą „Matematikai – fanatikai“. Tradicinis konkursas pirmą kartą vyko netradiciškai. Į konkursą buvo pakviesti aštuntokai bei jų matematikos mokytojos iš „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijų. Mūsų gimnazijai atstovavo I a klasės mokiniai. Konkursas vyko ne aktų salėje, o matematikos kabinete.

21j

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: konkurso akimirka

Renginio pradžioje buvo sudarytos komandos. Kiekvienos mokyklos mokiniai išsitraukė korteles su geometrinėmis figūromis. Vienodas figūras išsitraukę mokiniai, po du iš kiekvienos mokyklos, sudarė vieną komandą. Taip atsirado „Kvadračiukai“ , „Trikampiai“ ir „Skrituliukai“. Konkurso metu įvairiose situacijose buvo tikrinami mokinių matematiniai gebėjimai. Komandoms reikėjo prisistatyti atsakant į klausimus apie matematikos pritaikymą gyvenime. Sugebėjimus greitai ir teisingai skaičiuoti komandos parodė atlikdamos užduotis „4 ketvertai“, „Greiti ir protingi“. Ne tik matematikos žinių, bet ir loginio mąstymo prireikė atliekant užduotis „Pasislėpę matavimo vienetai“ ir „Dėlionė“. Konkursą užbaigė „Kapitonų rungtis“.

Renginį vesti padėjo gimnazijos ketvirtokai. Monika Butkutė buvo renginio vedančioji, Mantas Liekis visus dalyvius džiugino gražiomis dainomis. Vytautas Rimkus ir Roberta Bendikaitė pateikė įdomių netradicinių uždavinių, kuriuos susidomėję sprendė konkurso dalyviai.

Komandas vertino ir taškus skaičiavo komisija: direktorės pavaduotoja ugdymui Edita Skarbalienė, matematikos mokytojos Asta Rekašienė ir Ilona Brazauskienė bei IV klasės mokinės Greta Makauskaitė ir Silvija Sudeikytė. Daugiausia taškų surinko komanda „Kvadračiukai“. Matematikos mokytojų metodinės grupės pirmininkė mokytoja Asta Rekašienė padėkojo konkurso komandoms už šaunų dalyvavimą, pasidžiaugė draugišku komandos narių bendravimu.

Visiems dalyviams gimnazijos matematikos mokytojos padovanojo rašiklius su užrašu „Matematikai – fanatikai“. Pavaduotoja Edita Skarbalienė komandas paruošusioms mokytojoms įteikė gimnazijos direktorės Viktorijos Paulauskienės Padėkos raštus.

Po konkurso moksleiviai Monika ir Mantas surengė svečiams ekskursiją po gimnaziją. Pasibaigus renginiui „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijų bei mūsų gimnazijos matematikos mokytojos aptarė aktualius matematikos mokymo ir bendradarbiavimo klausimus pokalbyje prie kavos puodelio.

Matematikos mokytoja Ilona Brazauskienė

Fotogrāfijas