Gimnazijos mokytojai tobulinosi – laukia anglų kalbos egzamino naujovės, virtualaus mokymo(si) plėtra


Moksleivių rudens atostogų metu vyko metodiniai užsiėmimai ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir Tauragės mieste bei respublikoje.

iuo

 

 

 

 

 

 

Anglų kalbos mokytojai dalyvavo užsienio kalbos (anglų) brandos egzamino (kalbėjimo dalies)vertintojų mokymuose Klaipėdoje ir Šiauliuose. Į 2016 m. valstybinio anglų kalbos egzamino sudėtį yra numatyta įtraukti kalbėjimą – monologą ir dialogą, kuris, planuojama, sudarys 25 viso egzamino balus. Mokytojai buvo supažindinti su kalbėjimo vykdymo ir organizavimo tvarka, atliko programoje numatytas praktines užduotis, tobulino užsienio kalbos brandos egzamino kalbėjimo dalies kandidatų atlikčių vertinimo kompetencijas, taikant vertinimo normas pagal B1 ir B2 kalbos mokėjimo lygius. Iš esmės, mokytojai klausė ir vertino moksleivių kalbėjimo įrašus, stebėjo egzaminatoriaus ir vertintojų elgesį, aptarė vertinimo kriterijus , diskutavo aktualiais klausimais. O klausimų ir problemų kilo ne viena – kadangi kalbėjimas privalės būti įrašinėjamas, iškyla techninės problemos (reikės diktofonų), užduotys nebus atspausdintos iš anksto, jas spausdins tik atėjus ruoštis kalbėjimo užduočiai (reikės daugiau spausdintuvų). Taip pat mokiniai turės įveikti papildomą stresinę situaciją – juos egzaminuos ir vertins kiti, ne savos gimnazijos, mokytojai. Mūsų gimnazija jau pradeda ruoštis naujovėms – planuojama įsigyti diktofonų, kad mokiniai praktikuotųsi kalbėti įrašinėjami.

Rusų kalbos, matematikos ir anglų kalbos mokytojai V. Jucienė, G. Kolesnikova ir O. Valančius dalyvavo Tauragėje vykusio virtualaus mokymosi ITSLearning projekto „Portalo e.mokykla“ plėtros I sesijoje, kurios metu buvo pristatyta nuotolinio mokymo(si) platforma ITSLearning, supažindinta su vartotojo vaidmeniu, kuo platforma svarbi mokiniui ir kaip su šia platforma dirbti. Yra atrinkta 200 mokinių, kurie galės išbandyti šią virtualią aplinką mokymuisi.

Anglų kalbos mokytoja Virginija Liaudanskienė