Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“


Pirmoji pagalba 5-mTauragės Žalgirių gimnazija prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ kurios metu rugsėjo ir spalio mėnesį mokykloje vyko integruotos pamokos ir paskaitos sveikatingumo temomis.
Pirmoji savaitė buvo skirta holistinei sveikatos sampratai ir fiziniam aktyvumui. Šios savaitės metu sveikatos specialistas su gimnazistais kalbėjo apie sveikatos sampratą, kas turi didžiausią poveikį mūsų sveikatai ir apie būdus padedančius rūpintis savo sveikata. O teatro režisierė Laura Šakurskytė-Žilinskienė vedė teatro terapijos užsiėmimus. Terapijos metu, pasitelkiant įvairius pratimus ir žaidimus, lavinamas savęs pažinimas, problemų sprendimas ir streso valdymas.
Antroji savaitė buvo skirta pirmosios pagalbos mokymuisi. Šios savaitės metu sveikatos specialistas integruotų pamokų metu su mokiniais pakartojo I-osios pagalbos teikimo teoriją ir praktiką.
Per trečią savaitę gimnazistai integruotų pamokų metu kartu su sveikatos specialistu diskutavo apie išmaniųjų technologijų naudojimą ir kiek priklausomi esame nuo telefonų. Taip pat šią savaitę psichologas Evaldas Karmaza skaitė paskaitas patyčių ir streso įveikimo temomis.
Ketvirtosios savaitės tema buvo sveika mityba. Per integruotas pamokas gimnazistai mokėsi sveikos mitybos principų, vertino maisto produktų etiketes pagal cukraus kiekį maiste. Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Drochnerytė su gimnazistais kalbėjo apie maisto produktų etiketes, kodėl svarbu jas skaityti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis maisto produktus.
Penktosios iniciatyvos savaitės metu kalbėjome apie higieną ir minėjome Pasaulinę rankų plovimo dieną. Per integruotas pamokas mokiniai kartu su sveikatos specialistu prisiminė kodėl ir kaip tinkamai reikia plauti rankas.

Sveikatos priežiūros specialistas Marius Trajanauskas Nuotraukos iš veiklų