Integruota anglų kalbos ir fizikos pamoka „Saulė ir mes“


Saulė – puikus energijos šaltinis, kurio žmogus iš tiesų neišnaudoja. Turbūt kiekvienas iš mūsų žino, kad saulė tai ne tik šviesa, gyvybės šaltinis, tačiau ir puikus aukščio matavimo pagalbininkas.

=rf

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: IIc mokiniai su mokytoja J.Kiūdiene (iš dešinės antroji) jau įveikę užduotis

Tarptautinė saulės energijos bendrovė (ISES-Europe) paskelbė gegužės 3-iąją Saulės diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į Saulės energijos galimybes. Šiai dienai paminėti fizikos mokytoja Jolanta Kiūdienė ir anglų kalbos mokytoja Gintarė Kolesnikova IIc klasės mokiniams organizavo ir pravedė integruotą pamoką „Saulė ir mes – The sun and I“. Pamokos tikslas – parodyti mokiniams saulės teikiamas galimybes, supažindinti su būdais, kaip naudojant saulės šviesą išmatuoti medžio aukštį. Mokiniams pasakius, kad žmogus gali nustatyti medžio aukštį, jo nenukirsdamas ir neužlipdamas į viršūnę, jų akyse pasirodė smalsumas. Tai jie galėjo išbandyti patys pamokos metu.

Pamoka vyko lauke, mokyklos teritorijoje, kur puikiai nusiteikę IIc klasės mokiniai išsirinko sau patikusį medį ir turėjo išmatuoti jo aukštį trimis skirtingais būdais. Mokiniai naudojosi pateiktais aprašais ir instrukcijomis, bei bandymams reikalingomis priemonėmis. Buvo smagu stebėti bandymą atliekančius mokinius, kurie entuziastingai sekdami nurodymais ir pasitelkdami savo grupės draugų pagalbą, matavo pasirinktų medžių aukštį.

Išmatavę medžių aukštį, mokiniai turėjo palyginti visų trijų bandymų gautus rezultatus, pažiūrėti, kokia paklaida juos skiria. Savo atliktus bandymus bei gautus rezultatus mokiniai turės susisteminti ir pateikti juos parengtuose pristatymuose.

Tikimės, kad šios pamokos metu įgytos žinios mokiniams pravers ir ateityje. Kai neturėdami naujausių išradimų po ranka, jie sugebės nustatyti įvairių objektų aukščius.

     Anglų kalbos mokytoja Gintarė Kolesnikova

Nuotraukos straipsnio autorės