Комплексный проект "Между Земли и космоса 2013 - для Стивена Дария и S.Girėnas перелет через Атлантику в 80-летний юбилей


В течение четырех лет подряд Tauragės Žalgiriai средней школе учителем физики-эксперта Энтони Kiniulio инициативе текущий проект автора, между Земли и Космоса. "

aviacijos-svente-70

Цель проекта - стимулирование интереса учащихся к авиации, обеспечить разнообразное студенческого творчества, патриотизм, инициативность, развивать личные и профессиональные навыки.

Neįprastai ir kūrybingai buvo paminėtas pilotų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metis. Prisiminta šio skrydžio reikšmė pasaulinėje aviacijos istorijoje, tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Jų skrydis – vienas tiksliausių aviacijos istorijoje. Šiuo skrydžiu buvo atvertas kelias oro paštui tarp Amerikos ir Europos žemynų. Lakūnų žygis, jų tragiška mirtis tapo daugelio poetų, rašytojų, dailininkų, skulptorių, muzikų įkvėpimo šaltiniu. Šio skrydžio dvasia buvo jaučiama ir mokinių kūrybiniuose darbuose. Renginio metu jo organizatorius, fizikos mokytojas – ekspertas Antanas Kiniulis, džiaugėsi, kad projekte dalyvavo nemaža dalis mokinių, į renginį atvyko rajono mokyklų (Žygaičių gimnazijos, Tarailių ir Gaurės pagrindindinių mokyklų) fizikos mokytojai su savo mokiniais, besidomintys ne tik kosmonautika, bet ir aviacija. Visus sudomino dalyvavę garbingi svečiai: pasaulio vicečempionas, Europos vicečempionas, 7 kartus Lietuvos čempionas, Dariaus ir Girėno taurės laimėtojas, akrobatinio skraidymo meistras, Lietuvos karinių oro pajėgų atsargos pulkininkas – leitenantas Eltonas Meleckis, taip pat lėktuvo ,,Boeing – 737‘‘ kapitonas – Edmundas Barkauskas bei Tauragės aeroklubo pirmininkas – pilotas Kostas Bastakis, kurie mielai dalinosi savo patirtimi ir mokinius supažindino su aviacijos ypatumais. Svečiai kvietė gimnazistus rinktis piloto profesiją, kalbėjo, kodėl verta būti pilotais, pasakojo įdomiausius nutikimus. Eltonas Meleckis skaidrėse demonstravo akimirkas iš įvairių varžybų, stebino titulais, trofėjais ir medaliais, kuriuos yra laimėjęs, rodė filmuotą medžiagą apie savo meistriškus skraidymo sugebėjimus.

Гимназии Виктория Paulauskienė поблагодарил гостей за необычным и значимым днем ​​и учитель физики - эксперт Энтони Kiniuliui за инициативу, динамизм, творчество, энергию руками порядке.

Мероприятии приняли участие гости были впечатлены студента воплощенный в творчестве идеи и готовность ознакомиться с авиационной возможности в современном мире.

Фото-1 идти Nuoraukos-2

Лаура Katauskytė и Austėja Žymantaitė, Класс IIa