Iššūkis tiems, kurie greitai skaičiuoja


Šiemet antrą kartą dalyvavau konkurso „Matmintinis“ respublikiniame finale. Mintino skaičiavimo konkurso „Matmintinis 2017“ respublikinis finalas vyko Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, balandžio 1 d. Dalyvavau 7–12 kl. mergaičių grupėje ir užėmiau 7 vietą ( surinkau 12215 taškus). Esu pakviesta į tarptautinį konkursą, todėl kviečiu ir kitus dalyvauti ,,Matmintiniame». sumManau, kad mintinas skaičiavimas lavina ne vien skaičiavimo, bet ir kitus įgūdžius: gerą mąstymą, susikaupimą ir taip pradeda sektis ne tik matematika, bet ir kiti dalykai. Respublikos čempionams pakanka vos kelių sekundžių, kad sudėtų šešiaženklius ar sudaugintų triženklius skaičius – neretai atsakymas parašomas greičiau, nei užtrunka garsiai perskaityti sąlygą.

Todėl siūlau kitais metais savo jėgas išbandyti ir kitiems gimnazistams, ir dabar pats metas pradėti treniruotis, tikrai verta pamėginti.

Dalyvauti treniruotėse labai paprasta, tam tereikia kompiuterio, pelės ir interneto ryšio. Jau po pirmųjų treniruočių gali pamatyti savo rezultatus, palyginti juos su kitų dalyvių rezultatais. Po to gali užsiregistruoti į atrankinį konkursą adresu: www.miksike.lt. Treniruojantis – aiškiai matai, kaip gerėja pasiekiami rezultatai. Nustatytu laiku, dažniausiai po Naujųjų Metų, vyksta trys atrankiniai etapai, kuriuose yra ribotas bandymų skaičius. Visi šie konkursai vyksta neakivaizdžiai – internetu. Pagal atrankinių etapų rezultatus geriausieji yra kviečiami į respublikinį finalą, kuris vyksta viename iš Lietuvos miestų, o geriausi Lietuvos „Matmintinio“ meistrai atstovauja šalį tarptautiniame finale, kurį paeiliui organizuoja kiekviena varžybose dalyvaujanti šalis – Lietuva, Latvija, Estija, Slovėnija, Ukraina ir šiemet į varžybas įsijungė Gruzija. Tikiuosi, kad kitais mokslo metais sulauksiu „Matmintinio“ pasekėjų ir iš Žalgirių gimnazijos.

Linkiu gerų treniruočių „Matmintinio“ treniručių laukeRadvilė Jomantaitė Ir1 kl.