Istorijos pamoka Lenkijoje


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“

Picture 028

 

 

 

 

 

 

Kentšyno miestelio apylinkėse, Gerložo girioje, mokiniai atvyko į Vilko guolį – antrojo pasaulinio karo metu buvusią Hitlerio būstinę. Vokiečiai, nujausdami pralaimėjimą, daugumą bunkerių susprogdino. Gelžbetonio bunkerių sienų storis siekė net 8 metrus. Hitlerio gigantiški bunkeriai – tai tarsi gyvasis istorijos šaltinis, pasakantis bei atskleidžiantis daugybę tų žiauriųjų laikų paslapčių.

Įspūdingoji Šventoji Lipkos bažnyčia – tai bene pats gražiausias baroko epochos pavyzdys. Svetingai pasitikęs kunigas vedžiojo po bažnyčią ir vienuolyną, kurie visus pakerėjo tapytomis sienomis bei lubomis, auksuotomis skulptūromis ir šokančiais vargonais. Vargonais atlikti žymių kompozitorių kūriniai nepaliko nė vieno abejingo: tiek mokinių, tiek mokytojų krūtines užliejo vidinis džiaugsmas ir harmonija.

Grįžtant moksleiviai sustojo Augustavo mieste, kur savarankiškai apžiūrėjo miesto lankytinas vietas ir kitas grožybes.

Moksleivė Augustė Mačiulytė