Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Atestatų teikimo šventė – liepos 14 d. 15 val. Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“

lb

Aktoriai, spektaklio personažai, labai įtikinamai sukūrė sovietinių laikų nuotaiką ir aplinką. Mokiniai susipažino su tardymo, Lenino kambariais, medicinos punktu. Išmoko užsidėti dujokaukes, bėgiojo vykdydami komandas ir saugomi agresyvaus vilkšunio. Spektaklyje buvome ne žiūrovais, o dalyviais, išgyvenome sovietines represijas. Supratome, kokiomis sąlygomis gyveno lietuviai, patyrėme bejėgiškumo jausmą, nes aktoriai tikroviškai atliko savo darbą, kad daugelis pamiršome, kad tai tik spektaklis.

Istorinę dieną, kurios tema „Lietuvos sovietizacija“, tęsėme Genocido aukų muziejuje. Žiūrėjome filmą „Rezistensinės kovos 1944–1953m.“ , kuriame pasakojama pie lietuvių ginkluotą pasipriešinimą, vadus, rėmėjus, bunkerius ir tautos išdavikus. Muziejaus gidai pasakojo apie gyvenimo sąlygas, kankinimus miesto centre įkurtame slaptame KGB kalėjime. Apžiūrėjome kameras, kur buvo kalinami ir žudomi lietuviai, nepaklusę sovietiniam rėžimui.

Istorijos dienos tema yra skaudi Lietuvai, vyresniems žmonėms, kurie šį istorinį laikotarpį buvo priversti išgyventi. Mokiniams – tai gyvosios istorijos pamoka, kuri suteikė daug žinių ir nepakartojamų emocijų. Mes išgyvenome 3 valandas sovietizacijos, džiugiai įvertinome gyvenimo galimybes nepriklausomoje Lietuvoje. Mokinius istorijos dieną lydėjo mokytojos: Daiva Juškienė, Rita Miliškevičienė, Gintarė Kolesnikova.

Šventė

Photos