Išvažiuojamoji – edukacinė pamoka


Tauragės Žalgirių gimnazijos mokiniai dalyvavo išvažiuojamojoje – edukacinėje pamokoje apie priklausomybes VŠĮ „Gabrielius“ reabilitacijos ir resocializacijos centre priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms.

WSA

 

 

 

 

 

 

 

Mus šiltai sutiko įstaigos direktorius, evangelikų liuteronų kunigas Valdas Miliauskas. Kalbėjome apie priklausomybių priežastis, kaip išlikti stipriems, kaip gydomos priklausomybės ligos. Priklausomybė glaudžiai susijusi su santykių problemomis tiek šeimoje, tiek artimiausioje žmogaus aplinkoje. Šia prasme, tai yra meilės trūkumo liga.

Įstaiga vykdo 12 žingsnių Minesotos programą, kuri yra psichoterapinis gydymas: jausmų pažinimas, bendravimo įgūdžių lavinimas, elgesio ir mąstymo koregavimas, motyvacijos stiprinimas.

VšĮ „Gabrielius“ namuose gyvena į žalingų priklausomybių tinklą įsipainioję ir jų kamuojami žmonės, kurie pagalbos čia gali atrasti savo noru atvykę iš visos Lietuvos. Šiuo metu čia gydosi žmonės, turintys priklausomybes nuo alkoholio, narkotinių medžiagų bei azartinių žaidimų.

„Gabrielius“ numato 70-ies savaičių sveikimo programą. Dešimties savaičių laikotarpiai vadinami fazėmis, kurios atitinka sugrįžimo į visavertį gyvenimą žingsnius. Gyvenimas reabilitacijoje yra ribotas dienotvarke, vidaus taisyklėmis, jos sąlygoja net bendravimą su žmonėmis centre, už jo ribų, bet suteikia tvarką ir bendruomeniškumą.

Mūsų kelionės pagrindinis tikslas – sugriauti stereotipus apie priklausomybėmis sergančius žmones, pasiektas. Būtina laužyti psichologinius stereotipus – nuo nelaimėn patekusių žmonių negalima atsiriboti, jiems reikia padėti.

                 Psichologė Ina Kalvanienė