Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“ Tauragės Žalgirių gimnazija » Šventė „Ansell Protective Solution Lithuania“. Šią išvyką, skirtą Žalgirių gimnazijoje vykstančiai verslumo savaitei, organizavo Žalgirių gimnazijos karjeros ugdymo koordinatorė R. Bandzinienė ir ekonomikos mokytoja I. Brazauskienė.

IMG_2130

Įmonės specialistai (kokybės ir aplinkosaugos vadovė ir gamybos vadovė) geranoriškai sutiko gimnazistus ir papasakojo apie įmonės veiklą.Visi drauge, apsirengę saugos liemenėmis, keliavome į įmonės sandėlį, kuriame saugomos medžiagos, laboratorijoje susipažinome su medžiagų testavimu bei apžiūrėjome gamybos procesą. Deja, fotografuoti negalėjome, kadangi gamyboje naudojamos modernios šiuolaikinės technologijos.

Įmonėje sėkmingai dirba 130 žmonių, dauguma jų – moterys. Darbas reikalauja daug kruopštumo, atidumo. Gimnazistai domėjosi, kiek laiko užtrunka apmokymai įmonėje. Gavome atsakymą, jog mokymai trunka apie pusę metų, o reikiamą kvalifikaciją darbuotojas pasiekia per du metus. „Ansell Protective Solutions Lithuania“ sėkmingai dirba praėjusiais metais mūsų gimnaziją baigęs vaikinas, darbuotojų kaita labai maža.

„Ansell Protective Solution Lithuania“ gamina apie 300 cheminės apsaugos kostiumų rūšių su įmonei priklausančiu prekių ženklu „Trellchem“. Astronautų aprangą primenantys kostiumai reikalingi gelbėtojams, ugniagesiams, kariams, jie naudojami ir pramonėje, dirbant su pavojingomis ar toksiškomis medžiagomis, šalinant avarijų padarinius. Jų pirkėjų yra ir Lietuvoje, vienas jų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Kiekvienas hermetiškas kostiumas būtinai testuojamas: pripildomas suslėgtu oru, išpūstas laikomas nustatytą laiką ir taip įsitikinama, ar jis tikrai sandarus. Nuo kostiumo kokybės gali priklausyti žmogaus gyvybė, todėl būtina šimtaprocentinė garantija. Gimnazistus labai sudomino Tauragėje gaminamų vadinamųjų sausų narų kostiumų, visiškai nepraleidžiančių vandens, gamyba bei jų vulkanizacijos procesas. Ši apranga rinkose puikiai žinoma prekių ženklo „Viking“ vardu. Pasidomėję tokio kostiumo kaina išgirdome, jog jo kaina panaši į gero Mercedes automobilio kainą. Įmonėje neseniai pradėta naujos kartos medicininių čiužinių gamyba, kurie daugiausia naudojami ligoninėse ar slaugai. Aukštos kokybės produkcija realizuojama pasaulinėje rinkoje. Neseniai televizijos ekrane stebėjome narą, dėvintį įmonėje pagamintą kostiumą, gelbstintį vaiką.

Gimnazistams ekskursija buvo labai įdomi ir naudinga, jie sužinojo aktualios, naudingos informacijos apie savo gimtojo miesto įmonę.
Religious teacher Kristina Tymalkienė

Photos