Pasaulinės veiklos dienos Žalgirių gimnazijoje (Emocijų diena)


Žalgirių gimnazija kiekvienais metais aktyviai dalyvauja Aplinkosauginio švietimo fondo įgyvendinamoje tarptautinėje Gamtosauginės mokyklos programoje, Lietuvos Žaliųjų judėjime ir respublikiniame „Sveikatiados“ pojekte. Kiekvienais metais bendruomenė už iniciatyvą,  kūrybiškumą ir sumanumą gerinant ir tausojant aplinką, įtvirtinant gamtosauginius įgūdžius, už programos integravimą į mokomuosius dalykus, už nuveiktus svarbius ir prasmingus darbus yra apdovanojama Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu. Vykdant programą yra puiki galimybė užmegzti santykius su kitomis pasaulio mokyklomis, įgyti tarptautinį prestižą. Gamtosauginės mokyklos veiklą koordinuoja biologijos mokytoja Selvina Pečiulienė, programą įgyvendina gamtosauginio komiteto nariai, bendruomenė.

E


Lapkričio 4–8 dienomis gimnazijoje organizuojami įvairūs renginiai, vykdant tarptautinę akciją „World Days of Action“. Ši akcija – gamtosauginės programos dalis. Mokytoja Selvina Pečiulienė su komandos nariais energingai sutelkė bendruomenės narius įvairiems darbams, numatė  visai savaitei temines dienas: pirmadienis – „Emocijų diena“, antradienis – „Judesio diena“, trečiadienis – „Vandens diena“, ketvirtadienis – „Sveikos mitybos diena“, penktadienis – „Arbatos diena“.

Ankstyvą pirmadienio, lapkričio 4-osios, rytą surengta akcija mokytojams „Džiaugsmingai pasitikime dieną“. Mokinių gamtosauginio komiteto narės įteikinėjo malonias staigmenėles atskubantiems į mokyklą mokytojams, linkėjo džiugios, puikios, pakilios ir prasmingos dienos. Puošnias staigmenėlių dėžutes  pagamino mokiniai su dailės mokytoja Jūrate Černeckyte, jose paslėpė po keletą gilių ir patarė naudoti delnų masažui – taip įgyjamas ąžuolo tvirtumas. Mokytojų kambaryje malonią rudenišką kompoziciją sukūrė informacinių technologijų mokytoja Rasa Šliažienė su jaunosiomis gamtosaugininkėmis, Selvina Pečiulienė paruošė skrajutes apie aktyviuosius delno taškus: „Delnas – viso organizmo valdymo distancinis pultelis“.

Psichologė Aušra Macaitė sukūrė skaidres „Emocijų valdymas“, turėdama tikslą supažindinti mokinius su emocijomis, jų reikalingumu ir raiškos būdais. Skaidrės buvo demonstruojamos integruotų pamokų ir klasių valandėlių metu. Psichologės idėją „Emocijų medis“ padėjo įgyvendinti socialinė pedagogė Rita Kasanavičienė, mokytojos Jūratės Černeckytės vadovaujamo būrelio „Menų kalvė“ nariai. Ši idėja labai patiko bendruomenei: įvardinus vyraujančią savo emociją, reikėjo ją užrašyti ant klevo lapo ir pakabinti ant medelio šakelių. Greitai medeliai buvo padabinti įvairiaspalviais, nuotaikingais medžio lapeliais. Aušra Macaitė skaitykloje su sveikatinimo klubo „Laikas keistis“ nariais ir jų vadove Irina Gomiene vykdė „Vaizduotės kelionę“, siekdama išmokyti atsipalaiduoti ir atrasti vidinio „aš“ pasaulį. Pasidomėjus energingos ir kūrybingos psichologės Aušros Macaitės apie tai, kodėl išskyrė emocijų svarbą, ji atviravo: „Pasiteiravus mokinių ir suaugusių žmonių kaip jie jaučiasi, dažniausiai tenka išgirsti žodį ,,gerai’“ arba ,,blogai’“. Šie žodžiai nėra emocija. Jai įvardinti mes turime kitus žodžius. Tačiau daugelis jų nenaudoja, nes galbūt nežino, galbūt bijo įvardinti savo emociją, o kiti galbūt nori ją nuslopinti ir panašiai. Tad ruošdama skaidres aš norėjau supažindinti su emocijų pavadinimais, jų reikalingumu, o ,,Emocijų medžio“ pagalba norėjau paskatinti mokinius atsigręžti į savo jausmus, suvokti juos ir įvardinti. Kad tai padaryti būtų kiek lengviau, emocijų įvardijimai buvo surašyti ant popierinio medžio lapelio, reikėjo atrasti tą, kuris tiktų ir atspindėtų.“

Ilgosios pertraukos metu dailės mokytojos Neringa Stašaitienė ir Jūratė Černeckytė kvietė relaksacijai prie „Smėlio stalo“. Čia buvo galima atsipalaiduoti piešiant vaizduotėje kilusius vaizdinius, išgaunant įdomias formas, linijas, figūras.

Pirmadienis buvo labai išraiškingas, emocingas, nuotaikingas, informatyvus, padedantis suvokti ir tobulinti savo vidinį pasaulį, pastebėti šalia esančio žmogaus emocijas.

Lapkričio 5-oji – „Judesio diena“. Laukite įdomaus tęsinio…

Nuotraukos
                             Regina Genienė, Žalgirių gimnazija