Lapkričio16- oji – Tarptautinė Tolerancijos diena


mNuo 2003 metų Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimą.  Prie šios iniciatyvos  kasmet prisijungia ir mūsų gimnazija.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – RAKTAS.

TOLERANCIJOS RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams, suprasti šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų bei religijos. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti  šioms savybėms atsiskleisti.

Visą savaitę gimnazijoje vyko integruotos pamokos, kuriose mokiniai: prisiminė  žodžio tolerancija reikšmę, aptarė, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai pastebi  ir kokias  pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam… Pamokos  vyko gimnazijos bibliotekoje. Šią veiklą su gimnazistais vykdė bibliotekos vedėja I. Gomienė ir socialinė  pedagogė R. Gudauskienė.    Foto