„LET’S CREATE A STORY“


Penkeri metai – tai jau tradicija, kuomet Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojų Vaidos Jucienės ir Gintarės Kolesnikovos iniciatyva buvo vykdomas respublikinis internetinis projektas „Let‘s create a story“, kuris prasidėjęs praėjusių metų lapkritį, baigėsi gegužės mėnesį. Projekto iniciatorės džiaugiasi, jog šiemet savo koordinuojamą projektą gali oficialiai vadinti respublikiniu – jis buvo įtrauktas į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintą 2020 m. Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafiką. Projekto tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis, bendrauti ir bendradarbiauti. Projekto dalyviai – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 8 – 12 klasių moksleivių komandos, kurių šiais metais buvo net 40. Džiugu, kad kai kurios Lietuvos mokyklos projekte dalyvauja jau nebe pirmą kartą.
Projekto metu dalyviai, kurie buvo suskirstyti į dešimt komandų sukūrė bei iliustravo dešimt istorijų, kurios buvo sudėtos į elektroninę knygą. Įdomu tai, kad kiekviena komanda kūrė skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją.
Projektas jau baigėsi, o mokytojos džiaugiasi rezultatu – jau penkta puikia, gražiais piešiniais iliustruota mokinių kūrybos knyga. Atlikus projekto refleksiją, projekto iniciatorėms negailėta gražių žodžių ir linkėta, kad projektas tęstųsi – juk tai puiki galimybė išreikšti mokiniams savo kūrybiškumą, gilinti anglų kalbos žinias, o mokytojams – bendradarbiauti bei pasisemti naujų idėjų.
Technologijų amžiuje, kuomet dažnai pamirštamas knygos skaitymas ir jo teikiamas malonumas, projekto iniciatorės mokytojos Vaida ir Gintarė ragina neužmiršti skaitymo ir jo teikiamo malonumo. Ir kaip J.T. Vaižgantas yra pasakęs: – Jei nori surasti gyvenimo kelią, ieškok jo knygų puslapiuose.
Kviečiame pavartyti mokinių kūrybos knygą ir jos puslapiuose kažką atrasti atrasti.
Let’s create a story!

Online project „Let’s create a story!“