M.K.Čiurlioniui – 140


Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė patį ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikęs kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911). Žalgirių gimnazija taip pat minėjo šią ypatingą sukaktį.

čiurl.Ed

Dar rudenį  I–II klasių mokiniai improvizavo piešdami  M.K.Čiurlionio paveikslų motyvais. Jie stengėsi įminti žymiojo dailininko paveikslų paslaptis, bandė mėgdžioti, vaizduoti savaip, tęsti mintį… Gruodžio 3 d. II aukšto I korpuso koridorių dailės mokytojos Jūratė Černeckytė ir Neringa Stašaitienė papuošė savo mokinių piešiniais. Paroda ,,M.K.Čiurlionis –  spalvų, garsų ir paslapties genijus“ veiks iki metų pabaigos. Atidarymo proga ilgosios pertraukos metu mokykloje skambėjo Čiurlionio simfonijų ištraukos. Susipažinti su biografija ir paveikslais beveik visą savaitę buvo galima  I aukšto fojė bei per gimnazijos televizorių. Jauniausieji gimnazistai kartu  su muzikos mokytoja Edita Bartkiene su genijaus muzikiniais kūriniais šį mėnesį susipažįsta tam skirtose pamokose. Menininko dailės bei muzikinius kūrinius visada rasite ir mūsų bibliotekoje.

Čiurlionis -  unikalus kūrėjas Europos meno istorijoje. Per savo trumpą gyvenimą (mirė 35 m.) sukūrė apie 300 muzikos kūrinių: dvi simfonines poemas – „Miške” bei „Jūra”, daug preliudų fortepijonui, fugų vargonams, kantatą „De profundis”, harmonizavo daug lietuvių liaudies dainų. Be to, nutapė apie 400 paveikslų, išliko nemažai jo meninių rašinių, prisiminimų bei nuostabių laiškų. Nors Čiurlionio kūryba – iš prigimties lietuviška, kupina lietuviškų gamtos, aplinkos motyvų, spalvų, muzikinių junginių ir darinių, bet ją atpažįsta viso pasaulio žmonės.

Bibliotekininkė Diana Kazlauskienė              Nuotraukos           Paroda Čiurlionio jubiliejui