Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Visą mėnesį gimnazijos bibliotekoje vyko integruotos dalykų ir informacinio raštingumo pamokos. IMG_3781-mSpalio pradžioje pirmokai buvo supažindinti su mokinių metinio projekto (MMP) aprašo reikalavimais. Darbingiausios buvo informacinio raštingumo pamokos, kuriose gimnazistai mokėsi teisingai sudaryti literatūros bibliografinį aprašą. Entuziastingai pristatytas ir bibliotekos savarankiško ugdymosi ,,Pasiūlymų paketas“ – kompiuterinės programėlės bei įvairių dalykų internetinių svetainių nuorodos, skirtos gilinti, užtvirtinti žinias, plėsti akiratį.
Kūrybiškiausiai vyko integruotos su lietuvių kalba pirmokų pamokos ,,Kodėl verta skaityti“. Gimnazistai kūrė anotacijas savo knygoms pagal duotus realių knygų pavadinimus, mokėsi viešai pristatyti savo kūrinį, vėliau klausėsi bibliotekininkių pristatymų apie paaugliams skirtą literatūrą. Verslumo ugdymo užsiėmimai integravosi su karjeros ugdymu: mokiniams buvo pasiūlyti laikraščio ,,Verslo žinios“ straipsniai, kuriuose jie susipažino su įvairiomis sėkmingo verslo istorijomis, drąsiausieji pristatė savo verslo idėjas.
Įkurti fantaziją teko per užsiėmimus, skirtus Simonui Daukantui – 2018-ieji paskelbti šio istoriko ir rašytojo metais – jaunuoliai buvo supažindinti su švietėjo gyvenimu, jo įžvalgomis, paskui, kaip ir Daukantas, patys kūrė naujadarus, bandė ,,versti“ žemaitišką rašytojo tekstą.
Mokyklų bibliotekų mėnuo tradiciškai – ,,Mokau ir mokausi su biblioteka” – baigėsi, bet veiklos tęsiasi. Bibliotekos darbuotojos Irina ir Diana kviečia mokinius veltui neleisti laiko, naudotis visomis bibliotekos teikiamomis galimybėmis.

p.s.: S.Daukantui skirtų užsiėmimų metu mokinių kurti naujadarai: tiesiklis (lygintuvas), kručkis (triušis), matlangiai (akiniai), dauglapis, žodskaitė (knyga, knygų skaityklė), plaktinis (kokteilis), bobinis (mergišius), plepausys (telefonas), vandenbačiai (guminiai batai), taškašliaužys (boružė), antkotis (kamštelis), kirpreplės (žirklės mėsai), plaukdžiovis (džiovintuvas), laidnamis (garažas), pusvilkis (šuo), ūkdarbis (ūkininkas), draugainis (turi daug draugų)… :)

Photos