Mokė ir mokėsi gimnazijos bibliotekoje


galSpalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo, jo tema – ,,Mokau ir mokausi su biblioteka“. Džiugu, kad ir Žalgirių gimnazijos mokytojai randa bibliotekoje savo pamokų papildymą, pratęsimą ar įvairesnius žinių perteikimo, o dar geriau – ieškojimo būdus. Spalį natūraliai susiklostė įvairialypė veikla bibliotekoje:lietuvių kalbos mokytoja Vida Laurinaitytė pasiūlė užtvirtinti baigtą temą su pirmokais ,,Kodėl verta skaityti knygas“. Gimnazistai bibliotekoje kūrė anotacijas savo knygai pagal pateiktus egzistuojamų knygų pavadinimus, rinkosi žanrus, pristatinėjo ,,savo knygas“ klasės draugams. Bibliotekininkės Irina Gomienė ir Diana Kazlauskienė savo ruožtu supažindino mokinius jau su ,,tikromis“, esamomis mūsų bibliotekoje knygomis – šiuolaikine, paaugliams skirta literatūra.  Vėliau ,,naujuoju metodu“ pasinaudojo ir mokytojos Efrema Bitinienė bei Teodora Komarienė. Ypač pradžiugino išsirikiavusi skaitytojų eilė – norintieji pasiimti pristatytų per pamoką knygų.
Darbingos ir informatyvios bibliotekoje vyko III-IV klasių biologijos pamokos. Mokytojos Sigitos Polienės ugdytiniai vieną pamoką mokėsi – skaitė naujausią informaciją biologijos srityje žurnaluose ,,Iliustruotas mokslas“, ją konspektavo, o kitą pamoką mokė – kiekvienas pristatinėjo savo pasirinktą temą klausytojams, žingeidesni komentavo atradimus ar naujienas.
Maironio 155-jų gimimo metinių proga bibliotekoje išbandytas eksperimentas – ketvirtokai remdamiesi Maironio kūryba (eilėraščių tekstais) bei albumais apie Lietuvą, bandė pristatyti pasauliui gimtąjį kraštą. Originalus lietuvių kalbos mokytojos Efremos Bitinienės pasiūlytas būdas – pažiūrėti į 19 a. poeto lyriškai pristatytą gimtinę ,,kitu kampu“ tapo tikru išbandymu ,,menininkų“, ,,verslininkų“ ir ,,gidų“ komandoms. Tikimės, kad po ,,treniruotės“ egzamine jaunuoliams pasiseks geriau.
Spalis bibliotekoje išties buvo ,,karštas“ – pirmokams bibliotekos darbuotojos turėjo pristatyti mokinių metinių projektų aprašų reikalavimus, jų tikslingumą, supažindino su praeitų metų darbais-pavyzdžiais, kvietė užeiti konsultuotis.
Dar viena džiugi naujiena – bibliotekoje gimnazistai gali išbandyti virtualią realybę: čia ras penkerius specialius akinius, nemokamą Wi Fi ir praplatėjusią erdvę saviraiškai, darbui, bendravimui.
Laukiame visų.

Bibliotekininkė Diana Kazlauskienė    Nuotraukos