Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“ p
Šių metų konferencijos tema buvo „Iššūkiai užaugina sparnus“. Mokiniai buvo skatinami pasidalinti mintimis apie savo gyvenimo iššūkius, ateities ir karjeros perspektyvas, savanorystę ir kt. Pagrindinis konferencijos tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, plėtoti jų komunikacinius gebėjimus, suteikti mokiniams galimybę pasidalinti savo idėjomis ir patirtimi. Organizatoriai Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojos, o konferencijos partneriai – Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centras. Į renginį susirinko gausus būrys mokinių iš įvairių Lietuvos miestų. Džiaugėmės sulaukę svečių iš Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos, Klaipėdos “Varpo” gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazijos, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos, Telšių “Džiugo” gimnazijos, Šilutės pirmoji gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Telšių Žemaitės gimnazijos, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos, Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Tauragės “Versmės” gimnazijos, Tauragės r. Batakių vidurinės mokyklos ir Tauragės r. Žygaičių gimnazijos.

Renginį pradėjo grupė „Gimę čia“. Konferencijos plenarinėje sesijoje savo mintimis apie iššūkių įtaką paauglių gyvenimui pasidalino svečias iš Klaipėdos LCC universiteto lektorius Emilijus Gricius, kuris įkvėpė mūsų dalyvius ne tik nebijoti iššūkių, bet netgi jų ieškoti. Jis skatino veikti ir kuo daugiau bendrauti ne virtualioje erdvėje. Antroji konferencijos dalis vyko grupėse, visi dalyviai buvo suskirstyti į 8 grupes, kurias moderavo Žalgirių gimnazijos mokiniai. Skaityta apie 60 įdomių pranešimų įvairiomis temomis. Visi dalyviai teigė, kad dalyvavimas čia yra didelis iššūkis. Juk šioje konferencijoje ne tik svarbu kalbėti angliškai, bet ir mokėti išreikšti savo mintis, pagerinti bendravimo įgūdžius, mokėti įtikinti auditoriją. Tai savotiška patirtis ir galimybė išbandyti save. Buvo įdomu ne tik pačiam kalbėti, bet ir klausytis kitų pranešimų. Dauguma dalyvių šiek tiek jaudinosi, bet paklausti, ar dalyvautų dar kartą, jie sutartinai atsakė, kad taip. Mokiniai turėjo galimybę balsuoti ir išrinkti patį geriausią, įtikinamiausiai kalbėjusį dalyvį kiekvienoje grupėje. Rezultatus apibendrino ir daugiausia simpatijų sulaukusius pranešėjus paskelbė grupių moderatoriai. Renginio pabaigoje direktorius padėkojo laimėtojams ir jie buvo apdovanoti rėmėjų dovanėlėmis.

Labai dėkojame visiems dalyviams ir Žalgirių gimnazijos kolektyvui už nuoširdų palaikymą organizuojant konferenciją.

Anglų k. mokytoja Janina Pukelienė

Agnės Butvilaitės nuotraukos Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“ Video iš konferencijos Interviu su dalyviais (A.Butvilaitės video)

Norime pasidalinti nors vienu iš atsiliepimų-padėkų, kuriuos gavome iš konferencijos dalyvių: ,,Bavažiuodama Miltinio (Panėvėžio Juozo Miltinio gimnazija -aut. past.) komanda nusprendė dar kartą padėkoti už superinę iniciatyvą rengiant konferenciją. Iš Tauragės išvykstame pilni neišdildomų įspūdžių, besiliejančių emocijų, neįkainuojamos patirties. Ačiū už šiltą svetingumą, idealią organizaciją ir puikų lektorių, kurio mintys buvo tikra atgaiva širdžiai ar net nedidelė reabilitacija. Nežmoniškai didelis dėkui.”