Mūsų gimnazistės Austėjos kūryba — žurnale ,,Nemunas»


austeja-m,,Tauragėje gimusi, besimokanti ir, svarbiausia, rašanti aštuoniolikmetė Austėja Eglynaitė…» — tai ištrauka iš anonso mėnesiniame kultūros ir meno žurnale ,,Nemunas», kuriame rugsėjo mėn. numeryje išspausdinta mūsų abiturientės Austėjos kūryba.

Nuotraukoje – Austėja per pristatymą mokinių metinio projekto šventėje.

,,Tauragėje gimusi, besimokanti ir, svarbiausia, rašanti aštuoniolikmetė Austėja Eglynaitė jau dvejus metus kasdien atiduoda savo išlankstomiems laivams ar drugiams, tikėdamasi, kad jie nuneš ten, kur prasmė. Ji akimis bando užčiuopti dar vieną jūros veidrodį, įsitverti ir viltis, kad niekada nesibaigs mažmožiai-malonumai: pirkti knygas, amžinybę praleisti savojoje provincijoje, netoli bažnyčios, mušant varpui, rašant save, atsigręžus tik į save, jaučiant įgaunamą pagreitį gaubto sukimo, pilstomo smėlio kišenėn, jaučiant save kaip atsidavimą… amžinybę praleisti savojoje provincijoje, netoli bažnyčios, mušant varpui, rašant save, atsigręžus tik į save, jaučiant įgaunamą pagreitį gaubto sukimo, pilstomo smėlio kišenėn, jaučiant save kaip atsidavimą…»,,Nemunas» 2017-09-20.

Jau keleri metai kaip gimnazijos meno mylėtojai gali pasidžiaugti Austėjos kūrybiniais darbais: fotografijų paroda, eksponuojamais piešiniais, pernaieilėraščių pristatymu. Ir vis nauju požiūriu į supantį mus pasaulį, savitu braižu kiekvienoje meno šakoje, kurią nusprendžia ,,patyrinėti» ir išbandyti. Anot dailės mokytojos Neringos Stašaitienės ,,tai labai gabi meno srityje mergina. Labai profesionali ir kaip fotografė ir kaip tapytoja. Visada ieško… Ir prie ko prisiliečia, atlieka labai profesionaliai. Tai drąsi, kūrybiška, gili asmenybė.»

Jūsų dėmesiui keletas Austėjos eilėraščių, išspausdintų ,,Nemune».

D.K.