Gimnazijai įteiktas tarptautinis apdovanojimas – Žalioji vėliava ir Sertifikatas


Gegužės 20 dieną Žalgirių gimnazijos aktyviausi gamtosaugininkai kartu su koordinatore, biologijos mokytoja Selvina Pečiuliene ir gamtosauginio komiteto nare, fizikos mokytoja Jolanta Kiūdiene dalyvavo Tauragės Gamtosauginių mokyklų konferencijoje, kuri vyko Pagramančio regioniniame parke.

rd

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: vėl džiugina Žalioji vėliava

Renginyje dalyvavo jaunieji gamtosaugininkai iš visų Tauragės miesto gamtosauginių mokyklų: Žalgirių gimnazijos, Šaltinio bei Tarailių progimnazijų. Konferencija vyko dar dažais kvepiančiame naujame Pagramančio regioninio parko direkcijos pastate ant Jūros ir Akmenos upių santakos kranto. Mus šiltai priėmė ir parodė savo valdas regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris ir kultūrologė Lina Masiulytė.

Renginį linksmai pradėjo Pagramančio ikimokyklinukų šokėjų grupė „Drugelis“ ir Tarailių progimnazijos dramos būrelio mokiniai, kurių vaidinimas dar kartą mums priminė, kaip yra svarbu rūšiuoti šiukšles ir tausoti mūsų Žemę. Regioninio parko ekologas Tomas Kalašinskas informavo dalyvius apie parko vykdomus gamtosauginius darbus ir saugomus parko gyvūnus bei augalus.

Mūsų gimnazijos IIb klasės mokinė Karolina Nazarovaitė papasakojo apie mūsų gamtosaugininkų nuveiktus darbus, kuriais mes šiemet prisidėjome prie gamtos grožio ir jos turtų puoselėjimo bei tausojimo. Žalgiriečiai ne tik tvarko savo aplinką, bet ir vykdo įvairiausius aplinkosauginius projektus, organizuoja akcijas, renginius, į kuriuos įtraukia ir vietos bendruomenes. Apie vykdytas gamtosaugines veiklas papasakojo ir progimnazijų atstovai.

Visus pasveikino ir Žaliąsias vėliavas bei Sertifikatus įteikė Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Lietuvoje, Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinatorius Renaldas Rimavičius. Žalioji vėliava suteikiama tik vieneriems metams, todėl mokykla, gavusi šį apdovanojimą, turi tęsti savo pradėtą darbą norėdama ją gauti ir kitais metais. Nacionalinės tarybos sprendimu Žalgirių gimnazija už prasmingus darbus apdovanojama Žaliąja vėliava jau 6 metus iš eilės.

 Po konferencijos  visi  grožėjomės įspūdingu Akmenos ir Jūros upių santakos slėniu, kopėme į Pagramančio piliakalnį, lankėmės prie didžiausios šio parko – 30 m. aukščio ir 200 m. ilgio – Pagramančio atodangos.

 Pasigrožėję įspūdingais gamtos vaizdais, pasiklausę paukščių čiulbesio, prisiuostę įvairių žydinčių augalų kvapų, visi kartu pavėsinėje smagiai šnekučiavomės gerdami  žolelių arbatą ir užkandžiaudami sausainiais.

 Į gimnaziją grįžome kupini geros nuotaikos, besišypsantys, pakvipę pavasario žaluma. Tik prisilietę prie gyvosios gamtos pajuntame, kad mes taip pat neatsiejama jos dalis.

                           Ia klasės mokinės: Aušrinė Masiulytė ir Milana Daigoriūtė;
                           mokytojos: Selvina Pečiulienė ir Jolanta Kiūdienė

Nuotraukos straipsnio autorių