Gimnazijoje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena


Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ siekiama prisiminti prieš 24 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. 

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

2015 m. pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyko jau aštuntą kartą. Manome, kad 2015 metų paminėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 24 metus mes nebuvome NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys.  Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (tame tarpe ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.            

 Žalgirių gimnazijoje sausio 13-osios rytą languose sužibo žvakės, skambėjo E. Masytės daina „Laisvė“, gimnazistai rinkosi į klases,  kartu su mokytojais žiūrėjo dokumentinę medžiagą, kuri vėl priminė tą baisią  1991 sausio 13 naktį. Ji mums svarbi, nes šiandien esame laisvi, esame kartu, gyvename Nepriklausomoje Lietuvoje.

                                 Istorijos mokytoja Jurgita Praninskienė

Nuotraukos autorės