Paminėta Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena


Jei būčiau mūzų įkvėptas poetas,
Dainuočiau saulėtą lakūną…
Dainuočiau jo drąsą, nuostabų lėktuvą,
Nes ten – melsvoj erdvėj,
Kur žmonės mintimis vos retkarčiais tebūna,
Jis jau šiandieną anksti rytą buvo!“ – sakė nežinomas autorius.

Šiais  žodžiais naudojuosi, nes manau, kad apie žmogų, kuris apsilankė mūsų gimnazijoje balandžio 13d., mokyklai minint Tarptautinę kosmonautikos ir aviacijos dieną, labiau tiktų prabilti poezija, o ne proza…

hgf

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: renginio metu

Šiais metais, jau šeštą kartą ruošiantis autoriniam projektui ,,Tarp Žemės ir Kosmoso“, kuris neatsitiktinai pavadintas ,,Padangių Virtuozai“, kaip ir kasmet, norėjosi atrasti ir pasikviesti asmenybę, kuri sudomintų ir įkvėptų jaunimą ,,kilti“ visomis prasmėmis. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti seniai brandintą mintį pasikviesti legendinį lakūną, akrobatinio skraidymo meistrą Jurgį Kairį. Tikiuosi, kad šio legendinio žmogaus mintys ir įžvalgos tikrai paliko pėdsaką ne vieno moksleivio ar svečio, dalyvavusio renginyje, mintyse ir tai bus paskata niekada nenuleisti rankų ir gyvenime siekti daugiau.

Projektą praplėsti ir įgyvendinti padėjo jau senokai užsimezgęs bendradarbiavimas su žurnalo ,,Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktore Vilma Jankiene, kuri ne tik papasakojo mokiniams apie Lietuvos aerodromus, apžvelgė Lietuvos aviacijos istoriją, bet ir surengė mini viktoriną, kurios metu atidžiausiai klausiusieji ir atsakiusieji į klausimus, buvo apdovanoti prizais. Redaktorė dovanojo gimnazijos bibliotekai ir visas iki šiol išleistas knygas apie aviaciją ir žurnalo ,,Aviacijos pasaulis“ prenumeratą 2015m.

Renginyje dalyvavo ir savo veiklą trumpai apžvelgė Tauragės Aeroklubo prezidentas Kostas Bastakis ir Tauragės Pilotų klubo prezidentas Vytautas Kiminius. Aviatoriai įsteigė prizus aktyviausiai prie renginio prisidėjusiems moksleiviams, kurių laukia skrydžiai su instruktoriais ultralengvaisiais orlaiviais.

Turėjome svečių ir iš „Šaltinio“ progimnazijos. Mokiniai ne tik atvyko su savo fizikos mokytoju Kęstučiu Masalskiu į renginį, bet ir piešė piešinius su dailės mokytoja Gitana Ciganiene. Esame labai dėkingi ir progimnazijos orkestrui bei jo vadovui Kaziui Bivainiui už svečių iškilmingą sutikimą ir pakilios nuotaikos palaikymą viso renginio metu.

 Tradiciškai šiam renginiui labiausiai ruošiasi mūsų gimnazijos antrų klasių mokiniai, kurie ne tik ruošė įvairius stendus, piešė piešinius su mokytoja Jūrate Černeckyte, gamino lėktuvų modelius su mokytoju Aivaru Lobinu, kūrė muzikinę kompoziciją su mokytoju Vygantu Šerpyčiu, bet dar ir kepė konditerinius gaminius aviacijos tema su mokytoja Sigita Bartušiene.

 Norėčiau paminėti, kad scenarijų muzikinei kompozicijai ruošė II b kl. mokinė Karolina Nazarovaitė, Jurgio Kairio portretą puikiai nutapė II a kl. mokinė Gabija Kasiliauskaitė, kurį ir padovanojome pačiam lakūnui. Šokėjoms ir dainininkams puikų foną scenoje sukūrė ketvirtokai Tomas Kiniulis ir Kristijonas Zykas, kurie 3D formatu sukūrė J.Kairio lėktuvo SU-31 modelį pagal lakūno iš anksto atsiųstus brėžinius.

Tad, subrandintas mintis nuskraidinkite saulėn, mėnesienų žvaigždynais keliaukit…  žiniomis sunaikinsite žemėj apgaulę. Į visatą nuskries gilios mintys ir į ateitį tiesią Jums kelias nušvis, kad galėtumėt paukščiais pakilti. Nuskraidinkite saulėn vien svajonių mintis — teliepsnoja, tedega pilna siekių širdis!

          Antanas Kiniulis, fizikos mokytojas ekspertas

Nuotraukos

Žurnalas „Aviacijos pasaulis“ ir oro bendrovė „Small Planet Airlines“ dovanojo mūsų bibliotekai knygas