Pasaulinės veiklos dienos Žalgirių gimnazijoje (Judesio diena)


Vykdant tarptautinę akciją „World Days of Action“, lapkričio 4–8 dienomis Žalgirių gimnazijoje organizuojami įvairūs renginiai. Kiekviena veiklos savaitės diena yra teminė. Pirmadienis buvo skirtas įvairiaspalvėms emocijoms, o antradienis – aktyviam judesiui.

Lapkričio 5-ąją kūno kultūros mokytojai – Jurga Sparnauskienė, Irena Steponaitienė, Saulius Girulis, Ričardas Brazaitis – ketino pertraukų metu mokyklos stadione su I – II klasių moksleiviais žaisti judriuosius žaidimus, surengti estafečių varžybas, tiesiog sportą paversti malonumu. Juk tereikia  kiekvienam motyvuoti save pakylėjimo jausmu, kuris aplanko po treniruočių, tuomet atsiranda  didžiulis noras aktyviai judėti.

Permainingi vėlyvo rudens orai parodė savo užgaidą ir pakoregavo šaunius mokytojų planus: šalti lietaus lašai be perstojo krito iš dangaus ir prausė sporto aikštyną. Teko visą numatytą veiklą vykdyti sporto salėje. Kadangi čia sukurta puiki sporto bazė, keblumų nebuvo.

k

Gimnazistai mėgsta sportuoti, todėl aktyviai dalyvavo ir Judesio dienos akcijoje: sporto salė buvo pilnutėlė visą dieną, kiekvienas užsiėmė mėgstamiausia fizine veikla. Labai populiarus salės alpinizmas:  nepaprastai vikriai mokiniai laipiojo dirbtine laipiojimo sienele. Kūno kultūros mokytoja Jurga Sparnauskienė pasakojo, kad „judėjimas gimnazijoje skatinamas per įvairią fizinę veiklą: judriuosius ir sportinius, komandinius ir individualiuosius žaidimus, judriąsias estafetes, krepšinį, tinklinį, stalo tenisą, smiginį; bendrojo fizinio pasirengimo, gimnastikos, aerobikos, jėgos lavinimo pratimus: šuoliukus per šokdynę, lipimą virve, prisitraukimus, atsispaudimus, pratimus su kimštiniu kamuoliu, aerobikos pratimus.“

Ilgosios pertraukos metu patirti linijinių šokių džiaugsmą moksleivius pakvietė šokių mokytojas Daivaras Linaburgis. Jis papasakojo, kad „linijiniai šokiai – šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka, kad šokama linijomis, visi juda ta pačia kryptimi ir daro tuos pačius žingsnelius.“ Mokytojas pirmiausia paaiškino pagrindinius judėjimo principus, supažindino su stovėsena ir laikysena, tuomet parodė paprastus, greitai įsisavinamus šokio judesius, mokė kaip ritmingai judėti pirmyn, atgal, atlikti posūkius ir sukinius. Mokiniai greitai įsiminė ir puikiai atkartojo rodomus žingsnelius. Tuomet jau skambant garsiai ir nuotaikingai muzikai jie šoko linijinius šokius: Tvistą, Salsą, Nite, Pick a Bable, Bossa, Nova.

Judesio diena buvo labai energinga ir ritminga. Judesys gerina fizinę būklę, kelia dvasingumą, skatina kūrybinę veiklą, ugdo valią. Trečiadienis – Vandens diena

Nuotraukos
                         Regina Genienė, Žalgirių gimnazija