Programavimo konferencijoje


DSC_0433-mSpalio 16 d. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre vyko mokinių konferencija „Programavimas – mano laisvalaikio dalis“, kuri skirta tarptautinei programavimo savaitei CodeWeek 2019 paminėti. Joje pranešimą pristatė ir Žalgirių gimnazijos mokiniai Karolis Červinskas (IVR2), Laurynas Šemeta (IVR2), Julius Poška (IVR1). Šiemet konferencija vyko penktąjį kartą, Žalgirių gimnazistai joje dalyvavo pirmąkart.
Gimnazijoje metų pabaigoje renginių metu moksleiviai pristato savo metinius projektus. Kai projektai apima labai daug mokomųjų dalykų, sunku nustatyti kriterijus, kaip vertinti šiuos projektus ir kaip juos palyginti tarpusavyje. Kadangi konferencijos tema – IT veikla programavimas, buvo labai įdomu palyginti, kaip ši veikla vystoma kitose mokyklose ar organizacijose ir kaip šiame kontekste pasirodo Žalgirių gimnazijos mokiniai. Pristatyti darbai buvo skirstomi pagal 3 amžiaus grupes, žalgiriečiai pasirodė 9-12 kl. grupėje (jauniausias dalyvis buvo antros klasės mokinukas). Tik 1 konferencijos dalyvis pristatinėjo savo sukurtą droną ir programėlę jam valdyti (Python programavimo kalba), visi kiti pristatymai pasakojo apie žaidimų kūrimą.
Žalgirių gimnazistai papasakojo apie 3 savo sukurtus žaidimus – metinius projektus nuo 9-os klasės ir apie planus šių metų projektinės veiklos žaidimui. Nors pagal užmanymą tai turėjo būti kaip konferencija, renginio sumanytojai veiklą pakreipė kaip konkursą.
Tauragės Žalgirių komanda savo projektų pristatymu užėmė II vietą. Kiekvienas žalgirietis buvo apdovanotas individualiu prizu ir pažyma apie skaitytą pranešimą Klaipėdoje. Be dovanų, kiekvienas įgijome labai vertingos patirties, kaip parengti kokybišką darbo ir veiklos pristatymą ir kaip kokybiškai jį pateikti klausančiai auditorijai. Renginys baigėsi, o mokiniai toliau realizuoja savo sumanytas projektines veiklas. Tad jau dabar kviečiame į informatikų projektinių veiklų pristatymą mokslo metų pabaigoje!
Regina Remeikienė, IT mokytoja Nuotraukos