Raiškiojo žodžio šventė


,,Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška.“ (P. Širvys)
 
Kiekvienais metais Žalgirių gimnazijoje vyksta meninio skaitymo konkursas. Šiais metais raiškiojo žodžio šventė vyko sausio 29 dieną. Po pamokų susirinko pasitempę  konkurso dalyviai. Ypatingą nuotaiką kūrė aplinka – klasė buvo paskendusi žvakelių šviesoje…
 
Iš kairės: E.Šaulytė ir G.Kasiliauskaitė
IMG_7745

Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę.  Visi buvo nustebinti, kaip kai kurie dalyviai moka mėgautis tekstu, perteikti jo emocijas klausytojams, sudominti. Tiek renginyje dalyvavę mokytojai, tiek patys mokiniai pripažino, kad šiemet ypatingai džiugino tekstų įvairumas, apgalvotas pasirinkimas, skaitovų pastangos perteikti visą eilėraščiuose  užšifruotą emocijų paletę.
Konkursas yra konkursas. Visi dalyviai pasirodė originaliai, bet teko išrinkti tuos, kurie atstovaus mūsų gimnazijai miesto konkurse. Nugalėtojais vienbalsiai išrinkti Ia klasės mokinė Gabija Kasiliauskaitė (mokytoja Dalia Čiunkienė) ir IV hm mokinė  Eglė Šaulytė (mokytoja Aristolda Jasevičiūtė).

                        Lietuvių kalbos mokytoja Vida Kozinecienė