Realybės akiniai ir pas mus gimnazijoje


d Esant mokykloje – ekskursija po Luvro muziejų… Pasivaikščiojimas dramblių kaimenėje Afrikoje, grožėjimasis Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog vaikščiojimas atvirame kosmose neišeinant iš klasės – šias naujas patirtis suteiks virtualios realybės technologija. Tokią kelionę jau gali pasiūlyti ir gimnazijos biblioteka — gauti 5 virtualios realybės akiniai. Atsinešk savo telefoną ir pirmyn… Siūlome: Programėlė „The Night Café”. Šią programėlę ypatingai pamėgs meno gerbėjai. Ją įsijungę, pasinersite į pusiau animacijos, pusiau virtualios realybės pasaulį. Tiksliau, atsidursite garsiausiuose žymaus tapytojo Vincento van Gogo paveiksluose, pavyzdžiuipaties menininko nutapytame kambaryje. Patirtis iš tiesų siurreali – pasijusite tarsi atsidūrę kito žmogaus sapne.

Mars Is A Real Place”. Jei nesate astronautas, dar nereiškia, kad neturite galimybės nukeliauti į Marsą. „Mars Is A Real Place” – edukacinė programėlė, planetoje leisianti apsilankyti kiekvienam to trokštančiam. Virtualios realybės galimybės suteiks progą apžiūrėti kiekvieną Raudonosios planetos paviršiaus nelygumą, geologinius darinius, taip pat į planetą pažvelgti iš orbitos.

„Speech Center VR” — Tai viena iš saviugdai skirtų programėlių, sukurta tobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Užsidėję virtualios realybės akinius, atsidursite auditorijoje prieš šimtus klausytojų ir galėsite praktikuotis tol, kol scenos baimė atrodys nebe tokia didelė. „Speech Center VR”tai naudingas įrankis visiems, kam kalbėti prieš auditoriją tenka gana dažnai: verslininkams, dėstytojams, studentams ir panašiai.

Galima pažiūrėti TV laidą ,,Mokslo sriuba“: apie virtualią realybę

Dailės mokytoja N.Stašaitienė