Regioninis anglų kalbos konkursas „Fame Lab at School“


Balandžio 16 dienos popietę į Tauragės Žalgirių gimnazijos aktų salę rinkosi gausus būrys mokinių iš Pagėgių, Žygaičių, Tauragės „Versmės“ ir „Žalgirių“ gimnazijų, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos , kur jie nekantraudami laukė regioninio konkurso „Šlovės laboratorija mokykloje“ („Fame Lab at School“) pradžios. Konkursą organizavo Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojai: Janina Pukelienė, Gintarė Kolesnikova,Vaida Jucienė, Jūratė Senkuvienė, Virginija Liaudanskienė, Vyda Markauskienė ir Orestas Valančius.

re

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: konkurso dalyviai

Konkurso tikslas – įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, atvirai bei originaliai anglų kalba dalintis savo idėjomis jaunimui aktualiomis temomis, suteikti galimybę moksleiviams pasidalinti savo entuziazmu, originaliais būdais pristatyti pasirinktas temas bei idėjas, paskatinti jaunimą domėtis įvairiomis akademinės karjeros galimybėmis.

Renginys prasidėjo Žalgirių gimnazijos choro pasirodymu, kuris atliko dainą „Welcome to Lithuania“. Susirinkusi auditorija pasveikino vertinimo komisiją ir išklausė gimnazijos direktorės Viktorijos Paulauskienės sveikinimo žodį. Direktorė akcentavo ne tik anglų kalbos svarbą, bet ir draugišką Tauragės ir aplinkinių rajonų mokyklų bendradarbiavimą. Konkurso metu buvo išklausyti net 24 pristatymai įvairiausiomis temomis: pradedant švietimo sistemos analize, ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais, monetų kolekcionavimu, virtualiu gyvenimu ir baigiant Didžiosios Britanijos keistenybėmis ir net garsiąja Lady Gaga. Labai džiaugiamės jauniausiais dalyviais: „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokėmis Eimante Augaityte ir Gabriele Balčinaite (mokytoja Asta Biknerienė) ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos aštuntokais Laurynu Mickumi ir Emilija Petrauskaitė (mokytoja Aušra Andriekienė). Džiaugiamės šių mokinių ryžtu ir nuostabiais pristatymais apie savo pomėgius ir ateities profesijas.

Gimnazistas iš Žygaičių gimnazijos Beitas Bartas Tadas (mokytoja Vaida Aukštkalnienė) privertė visus susimąstyti, kalbėdamas labai aktualia tema apie lietuvių tautos mažėjimą („Endangered species – Lithuanians“). Viešnios iš Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos – trečiokė Guoda Karniauskaitė  ir antrokė Ieva Andriekutė (mokytoja Aušra Andriekienė) – intriguojančiai pristatė pastaruoju metu jaunimo tarpe gerai žinomą muzikinį stilių „Gangnam“ ir aptarė mokiniams aktualias temas. „Versmės“ gimnazijos pranešėjai: Lorijana Laurinskaitė, Povilas Pukelis, Valdonė Auksoriūtė, Gabrielė Vydmantaitė, Petras Bartušis, Tautvydas Liorančas, Eugenijus Ambrozas (mokytojos: Vidutė Vaupšienė, Elmyra Jurkšaitiėnė ir Dainora Kaminskienė) aptarė švietimo sistemą ir jos aktualijas, kalbėjo apie aplinkosaugos problemas, Didžiąją Britaniją, sėkmės faktorius ir priimamų sprendimų svarbą.

Mūsų gimnazistė Vaiva Kaktaitė (IIb klasė, mokytoja Jūratė Senkuvienė) užbūrė publiką savo pasakojimu apie kelią į sportą: labai įtaigiai perteikė savo sėkmės istoriją, o delne spaudžiamas  medalis liudijo apie gimanzistės pasiekimus. Žalgirietė Enrika Ačaitė (IIb klasė, mokytoja Jūratė Senkuvienė) pasidalino savo patirtimi dailės srityje. Mokytojos Janinos Pukelienės ruošta Ia klasės mokinė Greta Lukoševičiūtė visiems išdėstė savo teoriją apie tai, kodėl sunkusis rokas patinka jaunimui ir kaip tokio pobūdžio muzika rado kelią į jos širdį. Publika mėgavosi ne tik puikia anglų kalba, bet ir uždegančia muzika. Gimnazistas Saulius Gomas (Ia klasė, mokytoja Janina Pukelienė) papasakojo apie savo pomėgį kolekcionuoti monetas ir savo autoritetą – įžymiąją amerikiečių dainininkę Lady Gaga. Sauliaus pranešimas paskatino susirinkusiuosius susimąstyti apie patyčių problemą paauglių tarpe ir įkvėpė mokiniams ryžto tokias problemas spręsti nedelsiant. Klausydami Austėjos Kasiliauskaitės (Ia klasė, mokytoja Janina Pukelienė) pristatymo pasijutome taip, tarsi stebėtume spektaklį: pranešėja džiugino ugningu ir labai ekspresyviu pasirodymu, demonstruodama puikius angliškų greitakalbių sakymo įgūdžius ir atskleisdama keletą aktorystės triukų. Id klasės gimnazistė Sigutė Eitutytė (mokytoja Vaida Jucienė) pasakojo apie savo aistrą dainavimui ir visus sužavėjo nuostabiu pasirodymu, kuris, tikriausiai, ir atnešė sėkmę konkurso dalyvei – ji tapo pirmos vietos nugalėtoja 8-10 klasių tarpe. Virginijos Liaudanskienės ruošta mokinė Ernesta Flederzinskytė (IIIs3 klasė) pasakojo apie gebėjimą rašyti, apie tai, kad savo kūrybą skelbia internete. Visi turėjome galimybę susipažinti su jaunosios autorės darbo ištrauka ir buvome pakviesti apsilankyti internetinėje svetainėje, kur rasime daugiau Ernestos kūrinių.

Po renginio dalyviai skirstėsi aptarinėdami pristatymus ir dalinosi įgyta nauja patirtimi. Anglų kalbos mokytojai nuoširdžiai dėkoja visiems svečiams, kolegoms ir gimnazistams už atsakingą, nuoširdų ir kūrybišką darbą ruošiantis renginiui bei šaunų pranešėjų palaikymą konkurso metu.

                    Anglų kalbos mokytoja ekspertė Janina Pukelienė

Nuotraukos