Respublikinė moksleivių technologijų olimpiada ,,Mes kūrybingi ir išmanūs“


Šių metų balandžio 21-22d. Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre vyko respublikinė Lietuvos mokinių technologijų olimpiada ,,Mes kūrybingi ir išmanūs“. PicMonkey Collage-mJau ne pirmą kartą šioje mokymo įstaigoje organizuojamas renginys sulaukė ypatingai gausaus dalyvių skaičiaus: 102 mokiniai ir apie 90 jų mokytojų. Respublikinė technologijų olimpiada šiais metais buvo organizuota jau dešimtą kartą. Mokiniai rungėsi keturiose grupėse: taikomojo meno (dizaino), konstrukcinių medžiagų, tekstilės ir mitybos.

Tauragės Žalgirių gimnazijos vardą garsinti ir atstovauti Tauragę mitybos grupėje teko IVr1 klasės mokinei Vaivai Kaktaitei (olimpiadai padėjo pasiruošti technologijų mokytoja metodininkė Sigita Bartušienė). Dar neprasidėjus olimpiadai, dalyviai sunkiai plušėjo prie namų darbo gaminio, kurį reikėjo atsivešti į renginį ir pateikti  ekspozicijoje. Šių metų olimpiados tema  ,,Mes kūrybingi ir išmanūs“, todėl namų darbai buvo žavėjo savo kūrybiškumu, netikėtumu įdomumu, skoniu ir praktiškumu. Namų darbų ekspozicijos lankytojai galėjo balsuoti už jiems labiausiai patikusius gaminius, o laimėtojų laukė prizai.

Pirmąją dieną, po olimpiados atidarymo, mokiniai  išvyko į darbo vietas, kur laukė didysis išbandymas. Visų grupių dalyviai, išskyrus taikomojo meno, gavo užduotį per 2 val.30min. sukurti gaminį, kuris būtų dekoruotas lietuviška ornamentika, o taikomojo meno grupės dalyviai turėjo pagaminti papuošalą šuolaikiniam žmogui. Viso darbo metu mokiniai buvo stebimi specialiai sudarytų vertinimo komisijų, kurie vėliau vertino ir jų gaminius. Po didžiojo išbandymo dalyvių laukė kelionė į nakvynės vietą, viktorina bei prizai. Antrąją dieną, po supažindinimo su profesinio rengimo centro specialybėmis, laukė renginio uždarymas ir apdovanojimai. Deja, šiais metais prizinės vietos mums iškovoti nepavyko, tačiau namų darbo gaminys išrinktas geriausiu, todėl  namo grįžome nešinos prizais.

Dalyvavimas Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje – puiki patirtis išbandyti save, pamatyti kažką naujo, susipažinti su naujais žmonėmis, įgyti dalykinės patirties. Visa tai leidžia žmonėms tobulėti ir siekti aukštumų.

Vaiva Kaktaitė, IV  Nuotraukos