Atestatų teikimo šventė – liepos 14 d. 15 val.


IMG_7255-mBirželio 6 d. vyko Žalgirių gimnazijos Robotikos ir modeliavimo būrelio narių sukurtų Arduino robotų pristatymas bei technologijų pamokose pirmokų pagamintų vibrovorų varžybos.Būrelio nariai Arnas Šimaitis Ir2, Domantas Jokšas II r2, Edgaras Jasas I h2, Gustas Skarbalius IIr1 susirinkusiems žiūrovams demonstravo savo sukurtus kliūtis apvažiuojančius robotus. Šie vaikinai atkakliai darbavosi, kol pagamino robotus, turinčius ultragarsinius jutiklius (tai jų akys), kurių pagalba užfiksuoja kliūtį ir yra užprogramuoti taip, kad tą kliūtį apvažiuotų. Tai išties techniškai sudėtingi robotai, juos valdo programuojami Arduino mikrovaldikliai. Robotų detales mokiniai su technologijų mokytojo Aivaro Lobino pagalba suprojektavo, nubraižė 3D modelius ir atspausdino mokyklos 3D spausdintuvu.
Susirinkę mokiniai, mokytojai ir mokyklos vadovai stebėjo pasirodymą, domėjosi robotų gamybos subtilybėmis ir techninėmis galimybėmis.
Antroje renginio dalyje vyko vibrovorų varžybos. Vibrovorai varžėsi savo greičio trasoje. Kova buvo azartiška. Greičiausią mechaninį vibrovorą pagamino ir visus nugalėjo Ih1 klasės mokinys Alanas Zemeckas. Sveikiname nugalėtoją.
Domėjimasis technine kūryba skatina mokinius tobulėti, ugdyti savo gebėjimus, ir galbūt susieti savo ateitį su techninėmis, inžinerinėmis ar informacinių technologijų profesijomis.
Technologijų mokytojas Aivaras Lobinas Photos