Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“


Iškili literatūros mokslininkė, analitikė ir talentinga kūrėjaprofesorė Viktorija Daujotytė (gim. 1945 m. spalio 1 d.) mini septyniasdešimties metų jubiliejų. Gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos supažindino mokinius su žymia Lietuvos literatūrologe.

daujot-tinkl

Spalio 23 d. pirmų pamokų metu kalbėjosi su mokiniais apie profesorę V.Daujotytę, žiūrėjo filmus, skaitė kūrinių ištraukas. Mokytojos Vidos Kozinecienės mokiniai pristatė savo parengtas pateiktis.

Ta progaprofesorės mintis išsakyta jubiliejinio renginio metu: „Mus, žmones, sieja ypatingas jausmas, ypatinga galia mylėti, ir meilės, aš manau, vis tiek turime daugiau nei neapykantos, gėriodaugiau negu blogio, šviesosdaugiau negu tamsos. Todėl manau, kad svarbiausia yra dirbti savo darbąnuosekliai, ramiai, nesidairant į šalis, vis pasitikrinant pagal savo sąžinę ir mėginant išlikti, išsilaikyti tikrume.»