Susitikimai su knygomis


Rugsėjo pabaigoje naujai atėjusiems gimnazistams (pirmokams) buvo pasiūlytos netradicinės lietuvių kalbos pamokos bibliotekoje.

bibl

Susitikimų  tikslas – pirmokus supažindinti su biblioteka, su literatūros įvairove, skatinti gebėjimą raiškiai skaityti įvairių žanrų kūrinius. Ia ir Ic klasių mokiniai (susitikimai vyksta grupėmis) su savo lietuvių kalbos mokytojomis Dalia Čiunkiene ir Jūrate Veisiene skaitė  informacinę (enciklopedijos, žinynai),  visuomenės mokslo  (teisinę, psichologinę)  ir grožinę  (klasikinę bei šiuolaikinę jaunimo) literatūrą.  Gimnazistai buvo raginami ne tik įsiklausyti į skirtumus, bet ir  pajausti grožinės literatūros  ,,spalvingumą“, atsirinkti, kokio žanro literatūra jiems artimesnė, ir, aišku – skaityti!

Netradicinės pamokos vis dar ieško savo braižo, kad būtų naudingos ir nenuobodžios. ,,Geras knygas verta skaityti, nes jos neleidžia mums tapti – išties šiuolaikiniais žmonėmis. Būti tikrai šiuolaikiniu žmogumi,vadinasi, pasmerkti save visiškam ribotumui“, -  yra pasakęs anglų rašytojas, žurnalistas ir kritikas G. K. Čestertonas. Informacijos gausa ir prieinamumas šiandien negarantuoja išminties. Būsi savitas ir tuo stiprus tik mokėdamas atsirinkti.

Bibliotekos darbuotojos Irina Gomienė ir Diana Kazlauskienė

Nuotraukos