Встреча с LtuanicaSAT 1ˮ-создателя Лоуренс Мачюлис


Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“

zan

 

 

 

 

 

 

Laurynas išsamiai papasakojo apie pirmąją lietuvių kosmoso misiją, jos tikslus ir rezultatus. Misija puikiai pavyko, nors be sunkumų ir neapsiėjo. Mokiniams buvo rodomos skaidrės, kaip lietuviai bendradarbiavo su NASA ir kitomis organizacijomis. Paskaitos vedėjas Laurynas taip pat papasakojo apie tolimesnius planus kuriant „LituanicaSAT-2“ ir pasidžiaugė Žalgirių gimnazijos moksleivių pasiekimais fizikos srityje. Palydovas buvo gan nedidelis, bet skrido aplink Žemę net pusę metų ir atliko nemažą kiekį tyrimų, nepaisant to, kad susidūrė su energijos trūkumu. Lietuviai įrodė, kad gali kurti sudėtingus palydovus ir žengė pirmą žingsnį į kosmosą. Paskaitą aplankė Tauragės meras Pranas Petrošius ir vicemeras Silverijus Statkus. Pristatymui pasibaigus Laurynui Mačiuliui buvo įteiktas padėkos raštas bei Tauragės rajono mero dovana.

Susitikimo metu gimnazijos direktorės Viktorijos Paulauskienės padėkos raštai buvo įteikti respublikinio CanSat ir bepiločių orlaivių konkurso prizininkams: Simonui Paulikui, Benediktui Liaudanskui, Audriui Užkuraičiui ir komandų vadovui, fizikos mokytojui ekspertui Antanui Kiniuliui.

Fizikos mokytojas ekspertas Antanas Kiniulis

Фото