Tikslas – Mažoji Lietuva, Vydūnas…


Jei nori su kitais žiniomis pasidalinti, turi jas pirmiausia įgyti, ,,perleisti“ per save, susivokti ir tada sėkmingai ,,ištransliuoti“. Taip ir mūsų gimnazistų komanda besiruošianti Vydūno metams skirtai konferencijai (150-ųjų gimimo metinių proga) kovo 13-ąją patraukė į Mažąją Lietuvą, per gražiavardžius kaimelius, į Šilutę ir Kintus, kuriuose saugomas Vydūno atminimas – senojoje Kintų mokykloje yra įkurtas jo memorialinis muziejus, kur dar jaunas šviesuolis Vilhelmas Storosta (vėliau – Vydūnas) 4 metus mokytojavo. Dar neišvažiavus iš Tauragės, mokinius į turiningą kelionę lydėjusios konferencijos organizatorės, istorijos mokytojos Rita Miliškevičienė ir Audronė Stanevičienė bei lietuvių k. mokytoja Dalia Čiunkienė pradėjo ,,pamoką“ – kur važiuojame, kokie istoriniai įvykiai susiję su Mažąja Lietuva, kokios žymios ir svarbios Lietuvai asmenybės iš čia kilusios ar čia dirbusios? Už atsakymus – apdovanojimai.
Kintų Vydūno kultūros centro muziejininkė Reda Cirtautienė išsamiai ir su meile papasakojo apie Vydūno šeimą, apie gyvybingo ir smalsaus berniuko tapimą ypatingo stiprumo ir šviesumo žmogumi, jo įvairialypę, geriausiai (spektakliai, koncertai, knygos) žmogų pasiekiančią kūrybą, nepailstamą tautinės savigarbos ir gimtosios kalbos puoselėjimą tuometinėje Lietuvoje.
Kita stotelė – Šilutės Hugo Šojaus muziejus ir turininga Mažosios Lietuvos laikotarpį reprezentuojanti ekspozicija. Pavargę, bet ,,pilni“ grįžome Tauragėn. Vydūniška dvasia Žalgiriuos plevena ryškiau jau keletas mėnesių. Gal įsidegs į galingą ugnį? Kovo 29-ą kviečiame į konferenciją, skirtą Vydūnui.

D.K.  Nuotraukos  Gabijaus Rudžio filmas