Valentino darbai – kalendoriuje


Lapkritį paskelbtame UAB ,,Bremena“ konkurse dalyvavęs Valentinas Jankauskis – vienintelis žalgirietis, kurio darbai pateko į kalėdinį kalendorių. Sveikiname!

valentinas

 

 

Valentinas apie savo darbą:

Pats Valentinas sako, jog  dalyvavo konkurse, kuriame pristatė  ankstesnį, patobulintą darbą ,,Tauragės pilies parkelis“, ir kitą -  sausio mėnesio fantazijos vaisių,,Tauras“. Šis darbas – tai vidinio pasaulio vaizdas, išgyvenimas, šiek tiek kitoks mus supančios būties suvokimas, noras pasidalinti savo vizija.,,Tauras“ – tolimas nuo realizmo, todėl linija ir spalva, abstraktus vaizdas, laisvas minties polėkis leidžia savaip interpretuoti  kūrinį.

Į klausimą, kodėl tapo ir kas jam  yra tapyba, Valentinas atsako paprastai :  ,,Nežinau. Patinka ta būsena, kuri apima, kai braukiu teptuku per drobę, kai maišau dažus ir gaunu vis kitas spalvas. O ypač patinka jausmas, kai, atrodo,  drobė pradeda žaisti: liepia imti būtent tą spalvą, o ne kitą, sako „pabandyk šitaip, o dabar – štai taip“… Kartais drobė krečia pokštus… Kartais paveikslas nusitapo pats….“

Valentino darbai kalendoriui