Vyko sveikos gyvensenos protų kovos


„Sveikata –  fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas“        (Pasaulio sveikatos organizacija)
 
Žalgirių gimnazija yra Europos Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Pagrindinis šio tinklo tikslas – stiprinti moksleivių sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir įgūdžius bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis.
 
IMG_76k
 
 
 
 
 
 
 
 
Sveikatos stiprinimo veiklą gimnazijoje koordinuoja direktorės pavaduotoja Jūratė Veisienė, pasitelkusi aktyvius pagalbininkus: mokinių sveikatinimo klubą „Laikas keistis“ ir klubo vadovę Iriną Gomienę bei sveikatos priežiūros specialistę Editą Liekienę. Gimnazijoje nuolatos yra skatinami naudingi įpročiai, įgūdžiai, vertybės ir elgesys, susiję su sveikatos formavimu.

Sausio 23 dieną I klasių mokiniams vyko viktorina „Sveikatiados Protų mūšis“, kurioje buvo panaudota medžiaga, gauta iš „Sveikatiados“ projekto organizatorių. Šioje viktorinoje moksleiviai galėjo įsivertinti savo žinias apie sveiką gyvenimo būdą ir sveiką mitybą.

 Šį kartą mokinių sveikatinimo klubas kartu su sveikatos priežiūros specialiste organizavo trijų etapų viktoriną. Kiekviename etape mokiniai turėjo atsakyti į 10 klausimų: nurodyti sveiką maisto produktų sudėtį; atspėti  ir išvardinti kokie maisto produktai yra svarbiausi ir būtiniausi normaliai, subalansuotai mitybai; kuo naudingas vaikų fizinis krūvis ir fizinis aktyvumas; sudaryti sveikos mitybos piramidę; išvardinti pagrindines sveikos gyvensenos taisykles. Kiekviename etape atsakę į klausimus raštu, mokiniai iš karto galėjo pasitikrinti atsakymų teisingumą.
 
Pasidomėjus Irinos Gomienės apie vykdomą sveikatinimo veiklą, ji pasidžiaugė, kad „gimnazistai noriai ugdo, formuoja ir gilina sveikos gyvensenos nuostatas.“ Ji taip pat atviravo apie jau numatytus ir suplanuotus įvairius renginius, paskaitas, varžybas, kadangi 2014 metai yra paskelbti Vaikų sveikatos metais.
 
Nuotraukos