Vyko sveikos gyvensenos protų kovos


„Sveikata – fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas“ (Pasaulio sveikatos organizacija)
Kitas lemtingas faktorius – nuo 5 klasės matematikos mokytoja Lina Zobelienė mane iš galutinių suolų neišvengiamai persodindavo į priekį ir kad nespurdėčiau duodavo daugiau darbo. Ji labai rimtai ruošdavo mus olimpiadoms ir konkursams. Trečias faktorius – visada buvau užsispyrusi ką nors išbandyti ir, nesvarbu, kad ir kokią nesąmonę užsibrėžiu – būtinai turiu padaryti!“
IMG_76k
Sveikatos stiprinimo veiklą gimnazijoje koordinuoja direktorės pavaduotoja Jūratė Veisienė, pasitelkusi aktyvius pagalbininkus: mokinių sveikatinimo klubą „Laikas keistis“ ir klubo vadovę Iriną Gomienę bei sveikatos priežiūros specialistę Editą Liekienę. Gimnazijoje nuolatos yra skatinami naudingi įpročiai, įgūdžiai, vertybės ir elgesys, susiję su sveikatos formavimu.

Sausio 23 dieną I klasių mokiniams vyko viktorina „Sveikatiados Protų mūšis“, kurioje buvo panaudota medžiaga, gauta iš „Sveikatiados“ projekto organizatorių. Šioje viktorinoje moksleiviai galėjo įsivertinti savo žinias apie sveiką gyvenimo būdą ir sveiką mitybą.

Šį kartą mokinių sveikatinimo klubas kartu su sveikatos priežiūros specialiste organizavo trijų etapų viktoriną. Kiekviename etape mokiniai turėjo atsakyti į 10 klausimų: nurodyti sveiką maisto produktų sudėtį; atspėti ir išvardinti kokie maisto produktai yra svarbiausi ir būtiniausi normaliai, subalansuotai mitybai; kuo naudingas vaikų fizinis krūvis ir fizinis aktyvumas; sudaryti sveikos mitybos piramidę; išvardinti pagrindines sveikos gyvensenos taisykles. Kiekviename etape atsakę į klausimus raštu, mokiniai iš karto galėjo pasitikrinti atsakymų teisingumą.
Pasidomėjus Irinos Gomienės apie vykdomą sveikatinimo veiklą, ji pasidžiaugė, kad „gimnazistai noriai ugdo, formuoja ir gilina sveikos gyvensenos nuostatas.“ Ji taip pat atviravo apie jau numatytus ir suplanuotus įvairius renginius, paskaitas, varžybas, kadangi 2014 metai yra paskelbti Vaikų sveikatos metais.
Fotogrāfijas